У Городку відкрили оновлений кабінет консультативної служби Центру надання соціальних послуг

Відкриття Кабінету Консультативної Служби (2)

Упродовж 2022 року послугами служби скористалися більше ніж 200 осіб.

У приміщенні Центру надання соціальних послуг Городоцької міської ради відкрили оновлений кабінет спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (консультативної служби).

В оновлений кабінет закупили офісну техніку, умеблювання, канцтовари, а також інформаційні матеріали. Облаштування кабінету стало можливим за фінансової підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

Консультативна служба при Центрі функціонує вже понад рік. За період роботи у 2022 році діяльність служби охопила 65 сімей, в яких зафіксували факти вчинення домашнього насильства. Переважну більшість потерпілих становлять жінки. Соціальні послуги у службі надали 246 особам, з них – 90 жінок, 85 чоловіків, 71 дитина. Соціальний супровід отримали 5 сімей.

Новий кабінет оглянули заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, польова спеціалістка з протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Софія Корнєєва, т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення ОВА Роман Андрес і міський голова Городка Володимир Ременяк.

«Часом трапляється так, що люди, відчуваючи агресію, біль, ненависть, чинять моральне чи фізичне насильство. Звичайно, поліція протидіє цьому, але потрібно докладати зусиль і щоб попереджати такі випадки, а також надавати кваліфіковану допомогу постраждалим. Саме це покликані робити соціальні працівники і психологи.

Під час війни випадків насильства стає все більше і внутрішньо переміщені особи повинні мати можливість звернутися по допомогу у тій місцевості, де вони перебувають. Тож оновлення кабінету консультативної служби як ніколи є актуальним. Ми вдячні Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні за підтримку наших соціальних служб», – зазначив Іван Собко.

Як розповіла Софія Корнєєва, з початком повномасштабного вторгнення представники Фонду ознайомилися з потребами громад Львівщини і звернулися для співпраці до департаменту соціального захисту населення ЛОВА.

«Фонд підтримує створення кризових кімнат, притулків, інших сервісів для потерпілих, і консультативна служба – це така перша точка входу, де постраждалі від насильства зможуть дізнатися усю першочергову інформацію про захист і підтримку, які вони можуть отримати.

У наступні місяці Фонд проводитиме навчання для працівників, тому сподіваюся, що будемо співпрацювати і надалі. Ми завжди раді допомагати вам», – додала Софія Корнєєва.

До складу служби входять фахівець із соціальної роботи, психолог та юрисконсульт.

Серед основних завдань консультативної служби Центру:

  •         надання разових чи періодичних консультацій постраждалим особам та їхнім законним представникам (якщо такі представники не є кривдниками) щодо прав, заходів, соціальних послуг, якими постраждала особа може скористатися;
  •         сприяння  тому, щоб постраждала особа ефективно розв’язала проблеми (за підтримки фахівців із соціальної роботи), направлення її в разі потреби до відповідних суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству та насильству за ознакою статі;
  •         надання первинної психологічної підтримки;
  •         інформування постраждалих осіб про заходи та соціальні послуги, якими вони можуть скористатися відповідно до їхніх потреб з урахуванням психофізичного стану, спричиненого насильством.

Адреса кабінету консультативної служби Центру надання соціальних послуг Городоцької міської ради: м. Городок, вул. Підгір’я, 2 (приміщення Центру). Контактний телефон — +380971915955

Також за підтримки Фонду вже найближчим часом у Стрию відкриють денний центр з кризовою кімнатою – тут жінки, які постраждали від домашнього насильства, зможуть отримати консультацію та перебувати впродовж 10 днів. 

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації