Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб оприлюднив результати лабораторних досліджень проб води відібраної із 131 контрольної точки з мереж централізованих водопроводів, серед яких водозабір “Гірне”, що постачає воду в місто Дрогобич та прилеглі села.
Дослідження проводилися на окремі санітарно-хімічні та мікробіологічні показники, зокрема, органолептичні показники, залізо, жорсткість, нітрати, аміак, залишкові вільний і зв’язаний хлор та інші, а в пробах питної води із поверхневих водозаборів на токсикологічні показники, у т.ч. .пестициди.
У Центра зазначили, що у пробах з водозабору “Гірне” у Дрогобичі виявили загальні коліформні бактерії. Деякі з інтернет-видань уже встигли поширити інформацію, що це кишкова паличка, яка є у фекаліях та написали, що у воді в Дрогобичі виявили фекалійні бактерії.
МедіаДрогобиччина звернулася за коментарем у Дрогобичводоканал з цього приводу. Там спростували цю інформацію і розповіли нам, що подібна ситуація виникла вже не вперше.
Роз’яснення від фахівців Дрогобичводоканалі:
“17.07.24 фахівці Дрогобицького районного відділу Львівського обласного лабораторного центру взяли 9 проб води з Урізького та Гірнянського водозаборів з різних локацій у Дрогобичі на проведення бактеріологічного та санітарно-хімічного аналізу.Локально, саме у воді з колонки на вул. Війтівська Гора, було виявлено загальні коліформи, які є свідченням забруднення води бактеріями групи кишкової палички .
Для уточнення характеру забруднення ДСанПін пропонує спеціальне дослідження на визначенння термотолерантних кишкових бактерій, які і є специфічним індикатором фекального забруднення E. coli. Таке дослідження після виявлення загальних коліформ у воді з колонки на Війтівській Горі фахівці Дрогобицького відділу Львівського лабораторного центру провели. Жодного фекального забруднення не було виявлено,- коментує начальник атестованої лабораторії КП «Дрогобичводоканал» Леся Качор.
Після факту встановлення наявності загальних коліформ у воді з колонки на вул. Війтівська Гора підприємство одразу провело промивання мережі цієї вулиці з підвищеним вмістом хлору.
Відтак у цій локації три дні поспіль відбиралися проби води, у яких уже не було виявлено загальних коліформ.
Наголошуємо, що це було локальне забруднення води і ніяк не повʼязане з фекальними бактеріями. Риторика публікацій, які сьогодні поширили окремі ЗМІ, спрямована на те, щоб усі споживачі Гірнянського водозабору засумнівалися у якості води. Запевняємо, що вода відповідає якісним параметрам і перебуває під лабораторним контролем. Щоденно у точках входу води до міста з боку Урожа та з боку Гірного здійснюється її забір для проведення аналізів.
Також у Дрогобичводоканалі зазначили, що інформація такого значення, оприлюднена на широку авдиторію, підриває довіру споживачів, а також сприяє поширенню паніки серед населення. Тож людям, які роблять такі гучні заяви, вартує вказувати свої прізвища, щоб було кого спитати про відповілповідальність за це.
Фото ілюстративне
Залиште відповідь