У Давидівській громаді оцінюватимуть стан пам’яток культурної спадщини

Робоча зустріч щодо стану збереження пам’яток культурної спадщини у Давидівській ОТГ

Йдеться передусім про локальні дерев’яні церкви. 

Напередодні, 17 лютого, відбулась нарада щодо збереження об’єктів культурної спадщини Львівщини. Зокрема, йдеться про такі об’єкти, розташовані у Давидівській громаді.

«У Давидівській територіальній громаді є 46 пам’яток місцевого та національного значення. Серед них 20 пам’яток архітектури, приблизно стільки ж — археології, є також пам’ятки монументального мистецтва та історії. Під час зустрічі ми обговорювали питання укладання охоронних договорів, виготовлення облікової документації та можливості співфінансування реставраційних робіт на місцевих пам’ятках», — зазначила директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА Олена Василько. 

Також вона наголосила, що перш за все потрібно потурбуватися про дерев’яні церкви. Крім того, не слід забувати про важливість проведення постійного моніторингу стану збереження об’єктів культурної спадщини, який допомагає запобігати руйнуванню пам’яток. 

Нагадаємо, у 2021 році департамент архітектури завершив реставрацію дерев’яної церкви в с. Черепині (Давидівська ОТГ), де у 19 столітті настоятелем був дідусь провідника ОУН Євгена Коновальця — Михайло Коновалець. 

Нарада відбулась за участі голови Давидівської громади Володимира Керницького, начальника відділу культури та інформаційної політики Христини Кучак, юристів та священнослужителів громади.

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації