У Бориславі приступили до реалізації пам’ятника Тарасові Шевченку —

Борислав Культура мистецтво Новини  У Бориславі приступили до реалізації пам’ятника Тарасові Шевченку Борислав

Більш як 30 років пройшло від часу, коли виникла ініціатива спорудження пам’ятника Шевченку у Бориславі. Керівництво міста практично кожної каденції докладало зусиль для будівництва цього об’єкта. Та, як завжди, на заваді втілення проекту ставала проблема із браком коштів.

І нарешті цього року завдяки спонсорам і меценатам з’явилась можливість розпочати роботи. Пам’ятник вже на етапі виготовлення. Тривають підготовчі роботи для благоустрою території. Завершити проект планують у 2023 році. Про це інформують у Бориславській міській раді.

Сам пам’ятник, над яким працюють скульптори, буде виготовлений із бронзи. Меценати заявили, що готові взяти на себе фінансову складову.

Багато дискусій виникає зараз про те, що в час війни спорудження пам’ятників не на часі, – кажуть у бориславській мерії і додають, що міський голова Ігор Яворський з цього приводу зазначив: «Саме війна змусила нас задуматись наскільки важливо берегти наші цінності. Берегти багате культурне та історичне надбання України, показувати світові наш незламний дух. Це одна з надважливих місій українців у цій війні. Тому зараз, як ніколи, на часі!».

У міській раді Борислава переконані, що фінальний результат робіт буде виконано згідно із запропонованим архітекторами проектом. І сьогодні трішки привідкрили завісу, презентувавши фото проєкту, як буде виглядати благоустрій території навколо скульптури. Вигляд самого пам’ятника поки залишається в таємниці, тільки зазначається, що Шевченко буде молодим, а ще – натхненним та сповненим віри, сили і мудрості.

“З кожним разом стає все більше меценатів та благодійників, які долучаються до втілення проекту, тож ми віримо, що все задумане зреалізується. Принагідно запрошуємо приєднуватись та зголошуватись всім, хто має можливість та хоче внести свій вклад у розвиток міста”, – закликають у Бориславській міській раді.

Роботи з благоустрою вже стартували

Джерело