Ворог наразі не досягнув своїх цілей на сході через потужний опір ЗСУ – Ганна Маляр

 Ситуація щодо російського вторгнення

Армія рф, попри кількісну перевагу в особовому складі та озброєнні, наразі не досягнула своїх цілей на сході країни через потужний опір Збройних Сил України.

Про це заявила заступник Міністра оборони України Ганна Маляр в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

«Збройні Сили України чинять потужний опір. Якби такого опору не було, то ворог зайшов би дуже швидко і просувався б швидко вглиб території України і виконав би усі свої завдання», – сказала вона.

За словами Ганни Маляр, головною метою окупантів на цю мить є вихід на адміністративні межі Донецької й Луганської областей й оточення українських військ, що на думку керівництва рф, дозволить мати певну переговорну позицію.

Заступник Міністра оборони також зазначила, що наразі вже можна говорити про певний почерк поведінки російських військ – вони уникають прямого контакту у міських умовах, воліючи натомість завдавати масованих артилерійських ударів, повністю знищуючи інфраструктуру міст.

«Вони намагаються не заходити та не починати вуличних боїв, хоча це і відбувається в Сєвєродонецьку, тому що у вуличних боях вони програють. Очевидно через це вони воліють знищити місто взагалі й захоплювати просто територію без соціальної інфраструктури», – підкреслила Ганна Маляр.

Вона додала, що такий руйнівний підхід може свідчити про те, що окуповані території розглядаються рф перш за все, як плацдарм для майбутнього наступу на європейські країни.

«Швидше за все Україна це не кінцева мета, і якщо зараз не зупинити путіна усім світом, він піде на Європу з території України», – резюмувала заступник Міністра оборони України.

Джерело