Сьогодні, 24 січня, відбувся семінар щодо грантової підтримки для мікро- та малих виробників продукції аквакультури.
Семінар провели в межах проекту ФАО «Комплексне, конкурентоспроможне та економічно раціональне створення ланцюжків доданої вартості у сільському, рибному та лісовому господарствах».
Під час заходу учасники ознайомились з умовами програми грантової підтримки, подання заявок на яку розпочнеться найближчим часом. Окрім цього, експерти ФАО розповіли про особливості підготовки бізнес-планів та надали практичні рекомендації щодо заповнення заявок та аплікаційної форми через Державний аграрний реєстр.
З вітальним словом до учасників заходу звернувся заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.
«ФАО завжди, а в період війни особливо, сприяє розвитку малого та середнього бізнесу. Підтримка саме цих категорій виробників є надзвичайно важлива, адже вони забезпечують стабільний розвиток регіональність виробництва», – зазначив він
Віталій Головня також висловив сподівання щодо майбутнього розширення географії даного проекту на інші області, що є актуальним в контексті післявоєнної відбудови.
Голова постійної комісії з питань діяльності агропромислового комплексу, підприємництва та інвестицій обласної ради Юрій Раделицький закликав виробників активно приймати участь в грантових програмах задля залучення додаткового фінансового ресурсу.
«Можливість залучити кошти за проектом ФАО доречна для наших виробників особливо тепер, у зв’язку з призупиненням дії державних програм, оскільки всі зусилля держава спрямовує для якнайшвидшої перемоги на фронті», – наголосив він.
Крім цього, він наголосив на важливості розвитку галузі рибництва та збільшенні споживанні риби та рибопродуктів.
«Проект охоплює ті галузі які стосуються внутрішнього ринку, де конкурентоспроможність зумовлена конкуренцією з імпортом, тому перш за все дякую ФАО за те, що звернула увагу на галузь рибництва. Адже у цьому сегменті конкуренція з імпортною продукцією відчувається найбільш гостро», — зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман.
Вона закликала виробників ретельно підійти до підготовки бізнес-планів. Крім цього, Тетяна Гетьман нагадала виробникам про можливість залучення коштів за рахунок Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки, на яку у 2023 році з обласного бюджету виділено 34,2 млн. грн. та реалізація якої уже розпочата.
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь