За результатами попередніх офлайн та онлайн зустрічей вдалось налагодити стійку співпрацю між владою, громадськістю та бізнесом у видобувному секторі.
Відбувся онлайн-семінар «Виклики та перспективи багатостороннього діалогу із забезпечення прозорості видобування корисних копалин загальнодержавного значення на території громад Львівської області».
«За результатами попередніх офлайн та онлайн зустрічей нам вдалось налагодити стійку співпрацю між владою, громадськістю та бізнесом у видобувному секторі, що вкрай важливо, адже видобувні компанії здійснюють значний вплив на соціально-економічну та екологічну ситуацію, що вимагає діалогу між компаніями та місцевими громадами для врегулювання усіх питань. Без ефективного бізнесу важко говорити про наповнення бюджетів та розвиток соціальної сфери на території, де компанії здійснюють свою діяльність. Тож надіємось на подальшу плідну співпрацю», – зазначив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОВА Богдан Кейван.
В рамках заходу обговорили план роботи Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», основні зміни вимог Стандарту Ініціативи щодо забезпечення прозорості видобувних галузей (ІПВГ) у 2023 році, досвід та перспективи Багатосторонньої групи ІПВГ у Львівській області. Також висвітлили питання щодо особливостей нарахування зобов’язань з рентної плати в умовах дії воєнного стану та досвід співпраці суб’єктів господарювання з територіальними громадами області. Разом з тим, обговорили подальший напрямок співпраці з метою забезпечення прозорості у видобувних галузях.
Зазначимо, що Львівська область стала кращою в Україні за реалізацією Кроку 5 завдання із «Запровадження електронної системи подання та аналізу звітності ІПВГ (Ініціативи щодо забезпечення прозорості видобувних галузей)» в частині залучення до реалізації ІПВГ на регіональному рівні, представників видобувних компаній, що здійснюють видобування на відповідній території, а також інститутів громадянського суспільства».
Довідково
Захід провела ГО «НОВА Енергія» за підтримки Уряду Німеччини в рамках проєкту «Ефективне державне управління завдяки GovTech та прозорості», що реалізується Німецьким Товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ, у партнерстві з Директоратом ресурсоефективної трансформації Міністерства енергетики України, департаментом паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської обласної військової адміністрації та Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини.
Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) – це міжнародний стандарт, призначення якого полягає у підвищенні прозорості управління доходами держави від діяльності в сфері видобування природних ресурсів. Такі стандарти запроваджені у понад 50-ти країнах світу, серед яких Норвегія, Великобританія, Німеччина та інші.
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь