Ветеранів війни хочуть залучати до надання психологічної підтримки побратимам і посестрам

У Львові, на базі лікарні святого Пантелеймона Першого медичного об’єднання, працюють над реалізацією ідеї «Захисник – Захиснику» — щоб люди, які повернулися з війни і мають гуманітарну освіту та особисті якості, що необхідні для психологічної роботи, стали амбасадорами надання психологічної підтримки побратимам і посестрам.

Деталі ідеї «Захисник – Захиснику» обговорили під час робочого візиту до Львова міністерки у справах ветеранів України Юлії Лапутіної, котра відвідала лікарню святого Пантелеймона Першого медичного об’єднання міста Львова, повідомили у міськраді.

«Маючи певний досвід роботи з людьми, які прийшли з фронту та потребують психологічної підтримки, знаю, що ця підтримка краще надається за принципом «Захисник – Захиснику», – розповів лікар-психіатр Олег Березюк. – Саме тому я запропонував ідею – стати психологами людям, які повернулися з війни і які мають гуманітарну освіту та особисті якості, що необхідні для психологічної роботи. Також ми пропонуємо просувати цю ідею Міністерству у справах ветеранів, адже це міністерство має функцію допомагати ветеранам, зокрема, у питанні перекваліфікації».

Міністерка Юлія Лапутіна погодилась, що підхід «Захисник – Захиснику» у питанні надання психологічної підтримки Захисників і Захисниць – абсолютно правильний. Адже саме Воїни, які пройшли війну, мають стати амбасадорами надання психологічної підтримки побратимам і посестрам. І додала, що: «Заклад Першого медичного об’єднання Львова – один із п'яти медичних закладів, що законтрактований з Мінветеранів на надання таких послуг з психологічної реабілітації Захисникам і Захисницям та членам їхніх родин, – і що у Мінветеранів працюють над тим, щоб перетворити їх на профільні заклади психологічної підтримки».

Нагадаємо, у Львові з триденним візитом перебувала міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна. Вона відвідала міську лікарню святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова, де лікують важкопоранених українців, які постраждали від війни.

Зокрема, міністерці провели екскурсію у бомбосховище лікарні та розповіли, як допомагають важкопораненим з усіх регіонів України, де тривають активні бойові дії.

Також Юлія Лапутіна ознайомилася з будівництвом нових корпусів клініки і соціального житла для поранених, роботою підрозділу Першого ТМО Львову у Брюховичах. Окрім цього міністерці презентували проєкт Національного реабілітаційного центру «Незламні» (UNBROKEN), який у Львові створюватимуть на базі Першого медоб’єднання. Саме він стане першим в Україні центром, де отримувати фізичну, психологічну та соціальну реабілітації зможе щороку 50 тисяч українців.

Джерело

Exit mobile version