Вчені з’ясували, як вживання яєць може покращити здоров’я серця

Дослідники з Пекінського університету (Китай) встановили, що помірне, але регулярне вживання яєць може збільшити кількість корисних для серця метаболітів в крові і знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань, інформує Ukr.Media.

Щоб краще зрозуміти зв'язок між поліпшенням здоров'я серця і яйцями, вчені провели експеримент за участю 4778 чоловік, зареєстрованих в китайському біобанку China Kadoorie Biobank. Для вимірювання метаболітів у плазмі крові учасників фахівці використовували спрямований ядерний магнітний резонанс.

Результати дослідження показали, що люди, які їли яйця в помірній кількості, мали більш високий рівень білка, званого аполіпопротеїном А1. Цей білок є будівельним матеріалом ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ), які також називають «хорошим» холестерином. Великі молекули ЛПВЩ в крові захищають судини від закупорки і знижують ризик інсульту і серцевого нападу.

Крім того, вчені з'ясували, що у добровольців, які рідко їли яйця, в крові був нижчий рівень корисних метаболітів і більш високий рівень шкідливих метаболітів в порівнянні з тими, хто їв хоча б одне яйце кожен день.

«Результати наших випробувань дають пояснення того, як вживання помірної кількості яєць захищає людину від серцево-судинних захворювань. Але нам потрібні додаткові дослідження, щоб підтвердити зв'язок між вживанням яєць і зниженням ризику розвитку хвороб серця», — каже Цаньцін Ю, один з авторів дослідження.

Джерело