Вчені встановили, чому жінки середнього віку починають частіше хропіти

Нещодавно дослідники з Університету Бергена (Норвегія) встановили, що жінки середнього віку частіше хропуть і повідомляють про симптоми обструктивного апное сну через низький рівень статевих гормонів естрогену і прогестерону, інформує Ukr.Media.

Фахівці проаналізували дані про здоров'я і якість сну 774 жінок у віці від 40 до 67 років, які брали участь в дослідженні Європейського співтовариства по респіраторному здоров'ю, яке проводилося в семи країнах з 2010 по 2012 рік. Всі учасниці, частина яких повідомляли про постійне хропіння, здали зразки крові, щоб перевірити рівень гормонів.

Результати випробувань показали, що серед усіх жінок подвоєння концентрації естрону в сироватці крові було пов'язано зі зменшенням ймовірності хропіння на 19%, а подвоєння рівня прогестерону зменшило хропіння на 9%. Серед учасниць, що хропуть, підвищення концентрації трьох естрогенів (17β-естрадіолу, естрону і естрон-3 — сульфату) удвічі знизило ймовірність переривання дихання уві сні (апное) на 17-23%, а підвищення рівня прогестерону — на 12%.

Автори дослідження дійшли висновку, що коригування рівня статевих гормонів може бути стратегією зниження високої поширеності обструктивного апное сну серед жінок. Але для підтвердження результатів необхідні подальші лонгітюдні дослідження.

Джерело

Exit mobile version