Вчені проаналізували функції мозку в режимі дистанційної роботи і прийшли до невтішних висновків

У цей складний для нас всіх час багато роботодавців перевели своїх співробітників на віддалену роботу. Однак навіть після зняття обмежень деякі працівники вважали за краще продовжити працювати з дому, інформує gazetapo.lviv.ua.

Але, на жаль, нове дослідження показало, що дистанційна праця призводить до значного погіршення роботи мозку.

Дослідники з Роттердамської Школи менеджменту вивчили 215 тис. ходів, зроблених групою шахістів світового рівня. Одні грали дистанційно, інші — на очних турнірах. Вчені виявили, що якість ходів учасників, які грали з дому, була значно гіршою, ніж у тих, хто грав в режимі оффлайн.

"Наші результати показують явне зниження загальної продуктивності у віддаленому режимі", — розповідає один з авторів дослідження, доктор Дайніс Зегнерс.

Він підкреслює, що шахи "багато в чому схожі на роботу в офісі". "Когнітивні навички, що використовуються в шахах, також використовуються для складних завдань у житті. Наприклад, складання контракту, підготовки тендерної документації або управлінських рішень — тобто завдань, що вимагають ясного і чіткого мислення", — пояснює вчений.

"Раніше також всі ми могли перейти на віддалену роботу. Але були вагомі причини, за якими роботодавці на це не погоджувалися", — зазначає інший дослідник, професор психології Манчестерського університету Кері Купер.

За його словами, працюючи віддалено ми отримуємо набагато менший зворотний зв'язок про наші навички. А значить, не можемо рости і змінюватися на краще. Крім того, в офісі, на відміну від будинку, ми можемо розвивати так звані "м'які навички", які сьогодні потрібні в будь-якій професії: вміння співпрацювати і оперативно реагувати на складні соціальні ситуації.

Роттердамське дослідження — не перше, в якому йдеться про переваги офісної роботи. Опитування, проведене у Великобританії, показало, що щоденні поїздки в офіс і назад позитивно позначаються на психічному здоров'ї. Сорок п'ять відсотків учасників дослідження заявили, що відчувають себе більш продуктивними в офісі, оскільки можуть безпосередньо ділитися ідеями з колегами. Приблизно стільки ж людей зізналися, що під час роботи з дому вони занадто часто відволікаються на домашні справи.

Нейробіологи з Університетського коледжу Лондона, проаналізували результати цього опитування, заявили, що відвідування офісу покращує когнітивні здібності і продуктивність, оскільки дозволяє співробітникам розділити роботу і домашнє життя.

"Робота в офісі дає більш різноманітний досвід, ніж робота з дому, зокрема, завдяки особистому спілкуванню з іншими людьми", — підкреслює фахівець з роботи мозку, професор Джозеф Девлін.

"Якби ми хотіли розробити план з нанесення шкоди інтелекту нації, ми б придумали соціальну ізоляцію", — заявляє Джеймс Гудвін, автор книги "Зарядіть свій мозок: як підтримувати здоровий мозок протягом усього життя" — нам давно відомо про руйнівні наслідки тривалої ізоляції для здоров'я мозку. Самотність шкодить так само сильно, як 15 сигарет або пляшка джина в день.

Згідно з ще одним дослідженням, яке провели в університеті Берклі, розумові здібності тих, хто називає себе "самотнім", на 20 відсотків нижче, ніж у тих, хто має великі соціальні зв'язки.

"Соціальна ізоляція згубна, було доведено, що вона прискорює розвиток недоумства і знижує когнітивні функції", — продовжує Гудвін.

Кері Купер вважає, що кращий вихід — поєднання роботи з дому та офісу.

"Дослідження показали, що надання працівнику певної автономії призводить до меншої кількості пропусків через хворобу та збільшення загальної продуктивності. Немає сумнівів у тому, що така гібридна робота — це шлях вперед", — вважає вчений.

Джерело