В уряді виключили поступки щодо агроекспорту в ЄС

Фото: Getty Images Розвантаження українського зерна у румунському порту Констанца

П’ять сусідів України вже і так отримали значну фінансову підтримку від Євросоюзу, зазначила Ольга Стефанішина.

Україна не піде на поступки щодо експорту зерна до Євросоюзу, бо політика у сфері торгівлі є політикою ЄС, а не окремих країн, які не мають права ухвалювати односторонні заходи. Про це сказала віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в інтерв’ю Forbеs Ukraine, яке цитує її офіс у Facebook в середу, 30 серпня.

«За величезної поваги та вдячності до польського народу, чудових відносин з польським урядом та громадянським суспільством Україна за жодних обставин не буде інструментом передвиборчої кампанії. Вибори там відбудуться у жовтні, і до цього часу деякі урядовці та політичні групи не гребують нічим у боротьбі за рейтинги. В цьому торговельному питанні не буде поступок з боку України. Ми не будемо називати чорне білим», – сказала Стефанішина.

Вона також прокоментувала можливість продовження обмежень щодо українського експорту аграрної продукції, запроваджені п’ятьма країнами ЄС – Польщею, Угорщиною, Словаччиною, Болгарією та Румунією.

«Ми маємо офіційне запевнення від Брюсселя, що продовження не буде, хоча Польща наполягає на обмеженнях і після 15 вересня. З 5 червня, коли обмеження були продовжені, п’ять сусідів України отримали значну фінансову підтримку – субсидії для аграріїв, потроєння бюджетів на розвиток інфраструктури до кінця року», – заявила урядовець.

Як відомо, східні країни ЄС хочуть продовжити заборону на імпорт українського зерна до кінця поточного року.

У МЗС назвали «неприйнятними» такі дії та наголосили, що вони не відповідають духу Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і принципам Єдиного ринку.

Джерело