В Україні запустили нову вітрову електростанцію ДТЕК

Фото: Ганна Замазєєва/Facebook На Миколаївщині запустили першу чергу Тилігульської вітроелектростанції

У майбутньому Тилігульська вітроелектростанція стане найбільшою у Східній Європі із загальною потужністю у 500 МВт.

У Миколаївській області почала працювати перша черга Тилігульської вітроелектростанції (ВЕС) потужністю в 114 МВт. Про це повідомила компанія ДТЕК у понеділок, 22 травня.

Зазначено, що 19 турбін ВЕС виробляють до 390 тисяч кВт-год. Цього достатньо для забезпечення електрикою 200 тисяч домогосподарств на рік.

При цьому вже закладено фундаменти для встановлення ще 64 турбін другої черги Тилігульської ВЕС. Будівництво потужностей загалом у 500 МВт зробить її найбільшою вітроелектростанцією у Східній Європі.

«У 2022 році ми мали великі плани з будівництва нової Тилігульської вітроелектростанції, але російське вторгнення тимчасово призупинило цей проект. Сьогодні хочу сказати: ми прийняли рішення відновити будівництво вітроелектростанції, і перша черга станції вже запрацювала на повну потужність. Війна нас не зупинить. Ми продовжуємо створювати робочі місця, платити податки, виробляти електроенергію, відновлювати мережі, боротися за нашу енергетичну незалежність та інвестувати в майбутнє. Ми переможемо у війні», – сказав Рінат Ахметов, інвестор SCM.

В ДТЕК зазначили, що продовжать сприяти реалізації стратегії України щодо будівництва 30 ГВт потужностей відновлювальних джерел енергії до 2030 року. Загалом проєкт Тилігульської ВЕС дозволить збільшити потужності зеленої енергетики ДТЕК з 1 ГВт до 1,5 ГВт.

Нагадаємо, проект «30 до 2030», який має стати частиною плану відновлення України, ДТЕК презентувала у 2022 році у ході всесвітнього економічного форуму в Давосі, закликавши європейські компанії приєднатися до проекту розвитку відновлюваних джерел енергії в Україні.

Пізніше генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко заявляв, що його компанія продовжить інвестувати в «зелену» енергетику.

Джерело