Банки під час війни кредитують купівлю житла майже винятково на вторинному ринку нерухомості.
З вересня минулого року у країні поступово відновлюється іпотечне кредитування. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України з посиланням на опитування, проведене серед комерційних банків.
«З вересня іпотека почала поступово відновлюватися, насамперед завдяки державним програмам підтримки кредитування Доступна іпотека та єОселя», — йдеться у повідомленні.
У рамках цих програм позичальники можуть отримати іпотечні кредити за зниженими відсотковими ставками 7% і 3% річних відповідно.
У вересні-листопаді 2022 року банки видали 252 іпотечні кредити на загальну суму майже 280 млн гривень, а у грудні — 405 кредитів на 500 млн гривень. Це найвищий місячний показник із початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Про видачу нової іпотеки у грудні поінформували чотири банки.
Фінустанови під час війни кредитують купівлю житла майже виключно на вторинному ринку нерухомості. Частка укладених іпотечних договорів у цьому сегменті становила 99% усіх нових іпотечних кредитів у червні-грудні минулого року.
Загалом банки України у 2022 році видали 2009 іпотечних кредитів на загальну суму 1,96 млрд гривень. Порівняно з 2021 роком нове іпотечне кредитування скоротилося у 5,3 раза за кількістю договорів та у 4,3 раза у грошовому вимірі.
Щомісячні результати опитування банків — самооцінка банками власних іпотечних портфелів. Тому вони можуть не співпадати з офіційною статистикою, розміщеною на сайті НБУ.
Раніше повідомлялося, що житло кожного десятого громадянина України пошкоджене чи зруйноване внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Залиште відповідь