Арсенал ATACMS відносно невеликий, а ракети використовують для інших військових планів Пентагону, в тому числі на Корейському півострові.
В адміністрації президента США Джо Байдена «тихо» обговорюють, чи варто відправляти Україні ракети ATACMS. Про це у вівторок, 11 липня, пише The New York Times з посиланням на власні джерела.
Інформатори розповіли що «тихі дебати» йдуть навколо питання, чи потрібно передати Україні хоча б кілька керованих ракет класу «земля-земля», які зараз зарезервовані для інших цілей.
Американські чиновники уточнили, що арсенал ATACMS у США відносно невеликий, а ракети були призначені для інших військових планів Пентагону, зокрема на Корейському півострові, пише видання.
ATACMS — це твердопаливна балістична ракета класу «земля-земля» виробництва американської компанії Lockheed Martin із дальністю застосування до 300 км. Пусковими установками ракет ATACMS є реактивні системи залпового вогню M270 MLRS та M142 HIMARS.
Раніше The Wall Street Journal написало, що США близькі до схвалення передачі ATACMS Україні. Джерела видання заявили, що питання перебуває на розгляді на найвищому рівні. Офіційні особи у США та Європі також побачили ознаки того, що раніше неохоче налаштовані кола уряду США, а саме Білий дім, дійшли висновку про нагальну необхідність підтримати боротьбу України найближчими тижнями.
Як ми вже писали раніше, 9 червня члени комітету із закордонних справ Палати представників США, які представляють Демократичну й Республіканську партії, оголосили про внесення резолюції з закликом до адміністрації президента Джо Байдена передати Україні далекобійні ракети ATACMS.
Залиште відповідь