В давнину чоловік з дружиною спали окремо і через що цей звичай повернувся в наші дні

Добре відомо, що людина спить третину свого життя. Не дивно, що зі сном пов'язано стільки звичаїв. Деякі з них з'явилися ще в давнину, але змінювалися залежно від релігійних вимог і прийнятих суспільством норм. Роздільний сон подружжя, звичайний в сучасних сім'ях, також був колись загальноприйнятим правилом. Правда, не завжди, інформує Ukr.Media.

Численні дослідження показали, що роздільний сон цілюще позначається як на здоров'ї, так і на якості подружнього життя. Цей факт відомий всім і багато сучасних пар вважають за краще спати окремо. При цьому наші батьки, бабусі й дідусі, за часів своєї молодості, порахували б такий нічний відпочинок дивним і навіть сприйняли б його як поганий знак.

А ось в давнину спали окремо, і це було нормально і правильно. У Стародавньому Римі чітко розділяли спальні місця і подружнє ложе. Чоловік і дружина спали нарізно, а на ліжку зустрічалися лише для любовних утіх. Також поганим тоном вважався спільний сон в Британії в Вікторіанську епоху. Що стосується Японії, часів Сьогунату, то там правителі й багаті аристократи воліли й зовсім зустрічатися для інтиму в окремих будинках.

Все змінилося, коли люди почали жити в тісних міських квартирах. Дуже мало хто міг дозволити собі окремі ліжка і, тим більше дві особисті спальні. Тому подружнє ложе втратило своє основне значення і перетворилося на банальне двоспальне ліжко. Урбанізація змусила спати подружжя разом по всьому світу.

Що говорять вчені

У 2005 році вчений-сомнолог Ніл Стенлі провів велике дослідження спільного і роздільного сну. Він прийшов до висновку, що наші пращури розумілися у відпочинку і тому спали нарізно. Стенлі з'ясував, що коли люди сплять разом, то дуже часто не висипаються. Відчуття ранкової розбитості, що переслідує багатьох з нас роками, може бути пов'язано саме з цим.

Останнім часом все більше пар прислухаються до думки науки. Але є й ті, хто вважає, що роздільний сон чоловіка і дружини сигналізує про проблеми у відносинах. Психотерапевт з США Кен Пейдж, провівши безліч опитувань, з'ясував, що це не так. Він стверджує, що сон на різних ліжках, навпаки, здатний зміцнити відносини.

Пейдж каже, що коли люди не турбують один одного уві сні, то їхні стосунки один до одного стають теплішими. Не секрет, що багато шлюбів дають тріщину саме через неприємні дрібниці, такі як хропіння одного з подружжя або різниці в режимі.

Джерело

Exit mobile version