Зараз міністерка у справах ветеранів перебуває з офіційним візитом у Львівській області.
Сьогодні, 2 вересня, Юлія Лапутіна відвідала Центр допомоги врятованим, Офіс підтримки родин військовослужбовців та обласний гуманітарний штаб.
Міністерка поспілкувалася з працівниками осередків та розповіла про напрацювання уряду щодо допомоги військовослужбовцям, їхнім родинам та людям, які постраждали від війни, втративши рідних.
Як розповіли працівники Центру допомоги врятованим, переважно люди звертаються до них, коли розгублені і не знають, що робити через події війни (втрату житла та рідних, переїзд). У центрі відвідувачів консультують психолог, соціальний працівник, спеціаліст з ведення випадку та ін.
Таку першу локацію створили міжнародні благодійники у Запоріжжі, потім в Дніпрі. Центри створювалися для людей, які постраждали від різних форм насильства, проте первинну допомогу тут можуть отримати всі, хто її потребує (консультація, необхідні контакти). Юлія Лапутіна зазначила, що досвід Львівщини у допомозі переселенцям є цінним і він буде корисним для інших регіонів України, особливо деокупованих. Зокрема, зараз починається відновлення Бородянки у Київській області.
З юристами Офісу підтримки родин військовослужбовців Юлія Лапутіна обговорила способи покращення надання юридичної допомоги у ситуаціях, які виникають у зв’язку воєнним станом – коли ваші рідні в полоні або про них немає жодної інформації. Зараз Офіс співпрацює з різними установами – Львівською ОВА (департамент соцзахисту), Радою адвокатів, Пенсійним фондом, психологами тощо. Тож тут можна отримати різні види консультацій. За три місяці роботи тут опрацювали понад 700 звернень.
В Офісі розповідають, що перша хвиля запитів стосувалася надання допомоги у пошуку безвісти зниклих, рідних, які потрапили у полон, щодо евакуації. Тепер більше соціальних запитів – наприклад, щодо пільгового вступу на навчання дітей-переселенців.
Як розповів профільний заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, офіси підтримки родин військовослужбовців (Будинки воїна) працюють не лише у Львові, а й в інших містах області.
«В таких місцях люди можуть прийти і просто порозмовляти про свої проблеми. Там присутні працівник центру комплектування і соціальної підтримки та соціальний працівник. Ми готові і надалі дбати про долі людей! По кожному випадку необхідно створити алгоритми роботи, які дозволять застосовувати їх у майбутньому і ефективніше підтримувати тих, хто потребує допомоги», – зазначив Іван Собко.
«Львівщина у цьому напрямі працює так, як мала би працювати вся держава. Ми хочемо уніфікувати ваш досвід і з напрацюваннями Міністерства і створити єдину уніфіковану систему допомоги, зокрема військовим. Ця війна дуже тяжка. І перед нами стоїть завдання допомогти ветерану соціалізуватися.
У центрах комплектування та соціальної підтримки мають працювати представник нашого міністерства, який зможе консультувати військових перед демобілізацією щодо подальших перспектив (навчання, перепрофілювання). Ми вже напрацювали законопроєкт про перехід від військової кар’єри до цивільного життя», – розповіла Юлія Лапутіна.
Читайте також: Максим Козицький зустрівся з міністеркою у справах ветеранів України
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь