Фото: facebook.com/npcukrenergo Укренерго уникло відключень у серпні завдяки аварійному постачанню електрики із сусідніх країн
Серпнева спека підняла споживання, але оператор за допомогою механізму аварійної допомоги не допустив відключень.
У серпні Укренерго могло заплатити за аварійну допомогу з європейських країн близько 6 мільйонів євро. Про це 4 вересня повідомило видання Forbes.
Зазначається, що аварійна допомога — не тільки останній перед вимкненнями захід екстреного балансування енергосистеми, а й найдорожчий.
«Ціна зафіксована у контрактах з операторами системи передачі країн-партнерів. Це — комерційна таємниця», — наголосили в компанії.
Видання пише, що зазвичай вартість «аварійної» електроенергії прив’язана до цін на балансуючих ринках, плюс премія, яка може складати ще до 50%.
«Укренерго за спекотний літній вечір витрачало близько 300-500 тисяч євро тільки за ціною балансуючого ринку сусідніх країн. 22 серпня обсяг аварійної допомоги був рекордним — 3900 МВт·год протягом дев’яти годин, це могло обійтися державній енергокомпанії у близько 800 тисяч євро», — йдеться у статті.
За підрахунками Forbes, у серпні цього року Укренерго могло заплатити за аварійну допомогу близько 3,9 мільйона євро ( без урахування премії), а загальні видатки можуть бути близькими до 6 мільйонів євро, враховуючи обсяг імпортованої електроенергії (1 МВт до 308,65 євро).
Водночас, як наголосило видання, імпорт міг би покрити частину дефіциту. Україна має технічну можливість імпортувати 1200 МВт — це погодила європейська мережа операторів системи передачі електроенергії.
Однак цей механізм у поточних умовах не працює, через цінові обмеження на українському ринку, що є нижчими за європейські ціни. Ціни на електрику в сусідніх країнах у деякі години перевищують українські на 50-130%, підрахували аналітики ExPro Consulting.
Нагадаємо, через спеку у серпні Україна вимушена була брати аварійну допомогу з енергосистем сусідніх країн.
У Міненерго розповіли, як профінансують відновлення енергосистеми
Залиште відповідь