Радник прем’єра виступив за зручне отримання субсидій на електроенергію

Фото: Харківська ОВА Тарифи на електроенергію зросли з 1 червня

Таке складне політичне рішення, як перегляд тарифу на електроенергію для населення, готувалося дуже ретельно, запевнив Олексій Рябчин.

Серед населення України збільшиться кількість людей, які потребуватимуть отримання субсидій у зв’язку з переглядом тарифу на електроенергію. Механізм отримання таких компенсацій потрібно зробити якомога зручнішим. Про це сказав радник прем’єр-міністра з питань євроінтеграції України Олексій Рябчин у понеділок, 5 червня.

Він запевнив, що таке складне політичне рішення, як перегляд тарифу на електроенергію для населення, готувалося дуже ретельно. Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) надала розрахунки, які були обговорені на нарадах, а потім затверджені урядом. 

Я впевнений, що ці розрахунки були проведені, бо без них не може бути прийнято таких рішень, – сказав Рябчин. 

Він запевнив, що ті люди, які не зможуть платити за новим тарифом, будуть отримувати субсидії. 

«Там є над чим попрацювати, те що бачимо, є певні завдання в різних міністерствах, які займаються верифікацією субсидіантів, діджиталізацією цих речей, тобто зробити це якомога більш зручнішим», – заявив він.

Радник прем’єра підкреслив, що потрібно зробити більш зручну систему надання субсидій.

«Щоб не ходити з папірцями, думаю, треба зробити по-людські, інноваційно, щоб люди змогли претендувати на ці компенсації», – підсумував він.

Як відомо, 30 травня уряд прийняв рішення про підвищення тарифу на електроенергію для населення до 2,64 грн за кВт/год з 1 червня. Раніше українці платили 1,44 грн за кВт/год, якщо споживалось менше 250 кВт/год на місяць та 1,68 грн за кВт/год, якщо споживалось понад 250 кВт/год на місяць.

Пізніше у Міненерго пояснили необхідність підвищення тарифу на електроенергію в Україні.

Джерело