Україна залишається на першому місці — Бербок

Фото: Getty Images Анналена Бербок закликала і далі допомагати Україні

Країни G7 на зустрічі в Токіо, яка розпочинається у вівторок, з-поміж іншого обговорять і подальшу підтримку України.

Україна та її підтримка у війні проти російських агресорів залишається на першому місці. Про це у вівторок, 7 листопада, заявила глава МЗС Німеччини Анналена Бербок на зустрічі міністрів закордонних справ G7 у Токіо передає Укрінформ.

«Україна є і залишається на першому місці порядку денного G7. Для нас у Європі, а також для G7 загалом на кону стоїть неймовірно багато: якщо ми зараз видихнемося у підтримці України, Путін безжально цим скористається — із жахливими наслідками для людей в Україні та Європі», — сказала Бербок.

Водночас, як підкреслила міністерка, «інші диктатори в інших регіонах світу зроблять з цього неправильні висновки». Тому, за словами дипломатки, так важливо, щоб група G7 продовжувала рішучу та всебічну підтримку України.

«З 24 лютого 2022 року ми на власному досвіді дізналися, як агресивна риторика чи фантастичні карти можуть стати небезпечною реальністю. Ми повинні сьогодні працювати разом, щоб не виникало нових театрів війни, чиї ударні хвилі сколихнули б усіх нас», — підкреслила вона.

Як повідомлялося, Конгресс ухвалив бюджет США без допомоги Україні. Законопроєкт про підтримку України внесуть у Конгрес окремо.

Нагадаємо, за словами міністеркки закордонних справ Німеччини Анналени Бербок, німецьке суспільство, попри економічні труднощі не відчуває втоми від допомоги Україні після повномасштабного вторгнення Росії. 

Джерело