Україна веде переговори щодо продовження транспортного безвізу

Фото: pixabay.com Україна пропонує ЄС продовжити транспортний безвіз

Єврокомісія пропонує домовлятися про продовження ще на рік, але в Мінінфраструктури України сподіваються домовитись про більш тривалий термін.

Україна веде переговори з Єврокомісією про продовження дії Угоди про вантажні перевезення автомобільним транспортом, відомої як «транспортний безвіз». Про це повідомив заступник міністра інфраструктури України Мустафа Найєм, пише Європейська правда.

«Зараз ми ведемо переговори про продовження дії цієї угоди. Єврокомісія пропонує домовлятися про продовження ще на рік, але ми хочемо більшого — одразу продовжити її на 5 років. А у гіршому випадку — хоча б на 2-3 роки», — сказав він.

За словами Найєма, такий крок в уряді розглядається як наближення до підписання постійно чинного транспортного безвізу, а поки що міністерству запропонували надати розрахунки, як зміниться обсяг вантажних перевезень за ці роки, після чого розпочнуться переговори.

«Тут ми маємо непогані шанси. А якщо нам вдасться домовитися про безвіз на кілька років, то це дасть нам можливість згодом говорити про його підписання без обмежень у часі», — додав Найєм.

Як повідомлялося, Україна та ЄС підписали угоду про лібералізацію автомобільних перевезень з Євросоюзом. Документ скасовує необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх та транзитних перевезень до держав Євросоюзу.

Нагадаємо, протягом трьох років Україна планувала отримати п’ять безвізів із ЄС. Більшість із них уже виконано. Йдеться про угоди у сфері енергетики, митниці, перевезень, цифрового ринку та торгових умов.

Джерело