Україна та США співпрацюватимуть у сфері сільського господарства

Фото: zaporizhia.all.biz Україна та США мають намір побудувати стратегічне партнерство для вирішення питань продовольчої безпеки

Планується відновити програму Міністерства сільського господарства США The Cochran Fellowship Program в Україні.

Міністерство аграрної політики та продовольства України та Міністерство сільського господарства США підписали меморандум про співпрацю у сфері сільського господарства. Про це повідомляється на сайті українського відомства у вівторок, 14 червня.

Документ підписали у режимі відеоконференції український міністр Микола Сольський та його американський колега Томас Джеймс Вілсек.

Вказано, що Україна та США прагнуть зміцнити співпрацю в аграрному та продовольчому секторах, побудувати міцне стратегічне партнерство для вирішення питань продовольчої безпеки.

«Для реалізації цих цілей сторони домовилися співпрацювати та здійснювати обмін інформацією в галузі рослинництва та тваринництва, включаючи сільськогосподарську статистику, обмін даними про кліматичні умови для підвищення продуктивності, а також інформувати про потреби продовольчої безпеки та надавати підтримку в умовах обмежених ресурсів та перебоях у ланцюгах постачання», — йдеться у повідомленні.

У рамках меморандуму заплановано відновити програму Міністерства сільського господарства США The Cochran Fellowship Program в Україні. Також меморандум сприятиме покращенню комунікації з питань двосторонньої торгівлі.

Окрім того, сторони обговорили перетворення агропродовольчих систем на фоні війни в Україні.

Нагадаємо, Україна сподівається зібрати цьогоріч 50 млн тонн зернових та 15 млн тонн олійних культур. Такий прогноз озвучив заступник міністра аграрної політики Тарас Висоцький.

Зазначимо, що разом із олійними культурами урожай минулого року становив 106,5 млн тонн. У 2022 році до війни прогнозувалося повторення рекордного врожаю.

Джерело