Україна та США розроблять стратегію співпраці у розслідуванні злочинів рф проти культурної спадщини

Україна та Сполучені Штати обговорюють співпрацю країн у боротьбі зі злочинами рф щодо культурної спадщини України та створення спільної оперативної групи за участю правоохоронних органів, а також про навчання українських фахівців американськими колегами.

Про це йшлося на зустрічі зустріч т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислава Карандєєва з представниками Федерального бюро розслідувань США, повідомляє сайт Кабміну.

Через повномасштабне вторгнення росії близько 20% українських територій опинились в тимчасовій окупації. Серед іншого, наслідком цього стала втрата контролю над культурними цінностями на цих територіях.

«Коли ми повернули Херсон та зайшли у музейні установи, зокрема у Херсонський художній музей, ми побачили, що з 13 тисяч експонатів там залишилося лише 3. Що відбувається на територіях, які, на жаль, окуповані вже 10 років, ми можемо тільки здогадуватися. Статус майже 85 тисяч цінностей культури невідомий», — розповів Ростислав Карандєєв.

Він висловив вдячність уряду США й усім американцям за багаторічну співпрацю та системні зусилля щодо збереження культурної спадщини України, а також за повернення минулого року 14 викрадених українських історичних цінностей.

Наразі Україна працює над оцифруванням музейного фонду та створенням електронних реєстрів музейних цінностей.

Під час обговорень представники ФБР висловили готовність разом із українськими чиновниками захищати та берегти культурну спадщину України в умовах конфлікту, а також надавати допомогу.

Команда ФБР з боротьби зі злочинами у сфері мистецтва — спеціалізована група, яка займається протидією злочинам, пов’язаним з мистецтвом, включаючи злочини проти культурної спадщини.

З 2004 року команда спеціалізується на боротьбі з мародерствами під час збройних конфліктів, масовими злочинами. За допомогою команди ФБР з боротьби зі злочинами у сфері мистецтва, ФБР продовжуватиме співпрацювати та надавати навчання з метою збереження культурної спадщини України.

Сторони домовились співпрацювати щодо виявлення фактів злочинів рф проти культурної спадщини України, їх документування, а також щодо вивчення американського досвіду українськими фахівцями.

Країни поєднають зусилля задля повернення українських культурних цінностей відповідно до норм міжнародного законодавства.

Нагадаємо, у новорічну ніч внаслідок чергової російської терористичної атаки на Львівщині іранськими безпілотниками було знищено Меморіальний музей Романа Шухевича та пошкоджено дах головного корпусу Львівського національного університету природокористування в Дублянах, де навчався Степан Бандера.

Про те, як росіяни знищують українські пам’ятки, читайте у матеріалі АрміяInform.

Джерело

Exit mobile version