Україна провела ще одне тестове постачання електрики з Європи

Фото: Getty Images Україні можуть знадобитися значні обсяги імпортної електроенергії цієї зими

Поки що імпорт електроенергії не носить комерційного характеру, а здійснюється для перевірки можливості отримувати її зі Словаччини у разі потреб енергосистеми України.

Україна вдруге зробила тестове постачання електрики з Європи. Про це повідомив державний енерготрейдер АТ Енергетична компанія України (АТ ЕКУ) у суботу, 19 листопада.

Вказано, що тестове постачання потужністю 1 МВт тривало протягом двох годин. За останній місяць це вже друге тестове постачання за імпортними контрактами компанії. Перший тест імпорту електроенергії було проведено 27 жовтня.

«Ситуація з енергопостачанням в Україні внаслідок ракетного обстрілу залишається складною і змінюється щодня. Ми продовжуємо тестувати можливість імпорту, щоб країна мала додаткові інструменти для підтримки енергосистеми», – заявив генеральний директор АТ ЕКУ Віталій Бутенко.

Поки що імпорт електроенергії не носить комерційного характеру, а здійснюється для перевірки можливості отримувати електроенергію зі Словаччини у разі потреб енергосистеми України.

На початку листопада повідомлялося, що Україна нарощує імпорт електроенергії з ЄС. Перетин зі Словаччини викуповували ТОВ Д.Трейдінг та ТОВ Нексттрейд.

Зеленський: Буде нова мережа постачання електрики

Джерело