Україна повернулась у список найменш економічно вільних країн

Фото: Getty Images Падіння в рейтингу є результатом того, що аналітики вперше зважають на дані, зібрані після початку повномасштабного вторгнення

Канадський Інститут Фрейзера у своєму рейтингу помістив Україну на 150-те місце; торік наша країна займала там 113 місце.

Україна у 2024 році погіршила свої позиції й знову опинилася у групі найбільш економічно невільних країн світу. Про це свідчать дані звіту Економічна свобода у світі канадського Інституту Фрейзера.

Україна в оновленому рейтингу зайняла 150-те місце серед 165 країн і територій порівняно зі 113-м місцем торік. Падіння в рейтингу є результатом того, що аналітики вперше зважають на дані, зібрані після початку повномасштабного вторгнення.

Поруч з Україною в кінці рейтингової таблиці опинилися такі країни: Ємен, Лівія, Іран, Аргентина, Мʼянма, Алжир, Сирія, Судан, Зімбабве та Венесуела.

Оцінки України за ключовими компонентами економічної свободи:

  • Розмір уряду: погіршення із 7,29 до 5,83.
  • Правова система та права власності: погіршення із 4,58 до 4,37.
  • Доступ до надійних грошей: погіршення із 6,39 до 4,68.
  • Свобода міжнародної торгівлі: погіршення із 6,68 до 6,05.
  • Регулювання ринку праці та бізнесу: погіршення з 5,37 до 4,67.

Гонконг очолив рейтинг, потіснивши Сингапур на другу позицію. За ними традиційно слідують Швейцарія, Нова Зеландія та США. У першому квартилі вже багато років перебувають країни Балтії – Естонія, Латвія та Литва.

Середній світовий показник економічної свободи продовжує знижуватися.

Рівень глобальної економічної свободи досяг свого піка у 2019-му, та протягом наступних трьох років він знизився, що є безпрецедентним за понад 25 років вимірювання економічної свободи.

Нагадаємо, голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев заявив, що Україні на початку 2024 року в тіні знаходилось 500 млрд грн не задекларованих податків. У подальшому – після здійснених кроків – сума може становити 420-430 млрд грн.

Рада схвалила історичне збільшення податків

Джерело

Exit mobile version