Спочатку Україна зможе постачати 100 МВт до Румунії, а далі вирішуватиметься питання щодо експорту до Словаччини та Угорщини.
Україна з липня розпочинає комерційні постачання електроенергії до Європи. Про це у вівторок, 28 червня, повідомив голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус.
Голова Міненерго Герман Галущенко заявив, що експорт електроенергії стартує з 30 червня.
«Початок комерційного обміну електроенергією з енергосистемою України/Молдови намічено на 30 червня на з’єднанні України та Румунії. Очікується, що торгівля електроенергією на інших з’єднаннях (Україна-Словаччина, Україна-Угорщина та Молдова-Румунія) розпочнеться пізніше», — йдеться на сайті ENTSO-E.
Загальну потужність торгівлі на першому етапі буде встановлено лише на рівні 100 МВт. Після цього початкового етапу регулярно оцінюватиметься поступове збільшення торгової потужності на основі міркувань стабільності та безпеки енергосистеми.
Подробиці експорту електроенергії до синхронної зони континентальної Європи розповів голова Укренерго Володимир Кудрицький.
«ENTSO-E 27 червня підтвердила, що Укренерго спільно з ОСП (оператори систем передачі) сусідніх країн успішно виконали шість технічних умов для відкриття перших 100 МВт експорту електроенергії з України до Європи. Україна також може імпортувати таку кількість європейської електроенергії за необхідності», — написав він у соцмережах.
Сьогодні Укренерго проведе відкритий аукціон на доступ до міждержавного перетину, в якому матимуть змогу взяти участь усі виробники електроенергії та інші учасники.
«Це рішення остаточно розбиває «акваріум» закритого українського енергоринку і водночас наближає нас до повної інтеграції до європейського енергетичного простору», — зазначив Кудрицький.
«Рівне п’ять років тому Укренерго підписало з ENTSO-E історичну угоду, завдяки якій сьогодні українська енергосистема синхронізована з європейською. Цей договір визначив умови для майбутньої інтеграції з енергомережею континентальної Європи, яка мала відбутися у 2023 році. Ми досягли результату на півтора року раніше», — додав глава Укренерго.
Нагадаємо, Україна від’єдналася від енергосистеми Росії та Білорусі 24 лютого — у день російського вторгнення. Вже 16 березня Україна була приєднана до європейської енергосистеми.
8 червня стало відомо, що Європа дозволила експорт української електроенергії.
Залиште відповідь