Кількість когенераційних установок, наявних в українських підприємств, становить 169. Водночас з них вже 83 введено в експлуатацію.
Міжнародні партнери України в межах діяльності Фонду підтримки енергетики профінансували закупівлю обладнання розподіленої генерації потужністю 170 МВт. Про це поінформував прем’єр-міністр Денис Шмигаль на пресконференції у вівторок, 10 вересня.
За рахунок Фонду підтримки енергетики, де акумулювали вже 560 млн євро, партнери профінансували закупівлю обладнання розподіленої генерації потужністю 170 МВт для України.
Шмигаль зауважив, що кількість когенераційних установок, наявних в українських підприємств, становить 169. Водночас з них вже 83 введено в експлуатацію.
Окрім цього, партнери підтвердили постачання ще 291 установки й 101 блочно-модульної котельні. Глава уряду назвав це резервом «стійкості в генерації електроенергії та тепла».
Водночас нагальна потреба в об’єктах генерації, пояснив прем’єр, ще велика, хоча їх кількість «уже не вимірюється в десятках тисяч, як торік».
«Загальна нагальна потреба в генераторах великої потужності становить приблизно 1800 штук, також нам іще потрібно 569 когенераційних установок», — зазначив Шмигаль.
Він запевнив, що уряд працює над отриманням необхідного обладнання і робить усе, щоб пройти зимовий період упевнено.
Нагадаємо, Україна за допомогою партнерів має намір побудувати у 2024 році до 1 гігавата газової маневреної генерації та ще 4 гігавати у найближчі роки.
Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в Україні тільки 27% великих теплових електростанцій залишаються в робочому стані, а решта пошкоджені або зруйновані внаслідок ворожих обстрілів.
Знеструмлення України: Росії не вдасться погасити у нас світло
Залиште відповідь