Угорщина зробила скандальну заяву щодо України

Фото: Zoltan Mathe/MTI Глава канцелярії угорського прем’єр-міністра Ґерґелі Гуляш

Офіційний Будапешт запропонував Заходу «дати Росії гарантії безпеки», а Україну не запрошувати в НАТО.

Угорщина вчоргове зробила скандальну заяву щодо України, запропонувавши не брати її до Північноатлантичного альянсу та давши Росії гарантії безпеки, повідомляє видання Hirado.

Скандальну заяву зробив глава канцелярії угорського прем’єр-міністра Ґерґелі Гуляш.

«Західний світ, який підтримує Україну, має надати гарантії безпеки Росії, але в жодному разі не членство в НАТО українцям», — сказав він.

За словами угорського чиновника, розміщення миротворців та інші подібні рішення у довгостроковій перспективі зможуть забезпечити мир в Україні. Він впевнений, що Україна вже не зможе повернути окуповані Росією території.

Крім того, Гуляш заявив, що ефективні переговори між Україною та Росією можуть пройти лише за участю США. Щобільше, на його думку, РФ не становить загрози для Центральної Європи, бо російська «не досягла швидких і разючих результатів» в Україні за останні півтора року.

Нагадаємо, уповноважений Верховної Ради (ВР) із прав людини Дмитро Лубінець заявив, що Угорщина порушила міжнародне гуманітарне право, забравши українських полонених із Росії без відома України. 

Як відомо, 9 червня Угорщина підтвердила передачу Росією 11 українських військовополонених. Це відбулося без погодження з Україною. Пізніше влада Угорщини заявила, що не має відношення до передачі полонених, оскільки цим питанням займалися церковні та релігійні організації.

Напередодні на територію України вдалося вивезти трьох військовополонених, яких Росія передала Угорщині.

Джерело