У столиці презентували новий виставковий проєкт «Батьківщина-мати. Переозначення»

До Дня Незалежності України Національний музей історії України у Другій світовій війні презентував новий виставковий проєкт «”Батьківщина-мати”.  Переозначення» — про трансформацію образу монумента у свідомості та сприйманні українського суспільства.

Уже від перших днів протистояння України відкритій російській агресії митці не раз зверталися до образу «Батьківщини-матері» як до знака спротиву. В суспільстві відбувалося стрімке перевтілення скульптури й становлення її як нового, переосмисленого символу боротьби та неодмінної перемоги українців.

«Наразі цей пам’ятник став зовсім іншим розумінням того, чим він є насправді. На виставці ви побачите феноменальні прояви й народної творчості, й конкретних авторів. Ця виставка — це початок переосмислення нами не тільки щита, а й самої фігури Батьківщини-матері і, скажу більше, наповнення Музею Другої світової війни», — зазначив під час відкриття виставки міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Найбільш визначальною для художників і контентмейкерів стала орієнтація скульптури на москву, а меч та щит у її руках перетворилися на дієву антирашистську зброю. Це новий патріотичний, часом сатиричний, контент, який з’являвся в цифровому просторі й став мотиваційним до опору та підтримки збройної боротьби проти окупанта. Акумульована добірка матеріалів — це справжнє мистецтво, яке варто побачити.

Офіційним саундтреком проєкту стала пісня «Меч» українського гурту Sera Sheer. Авторка тексту та виконавиця Олександра Щербакова й автор відеоряду Артем Бірюков створили твір у стилі аніме, присвячений боротьбі скульптури «Батьківщина-мати» з російським монстром, якого вона зрештою знищила.

Сама співачка Олександра Щербакова під час презентації сказала: «Пісню ми написали ще в березні, надихаючись тим, як українці об’єдналися з метою відрубати голову потворі, яка прийшла на нашу землю. Вже тоді стало зрозуміло, коли ми всі разом тримаємо меч, у потвори жодного шансу».

Є можливість відвідати  інтерактивну версію виставки на офіційній інтернет-сторінці музею за посиланням.

Джерело