У СДПН виступили за дипломатію у війні РФ з Україною

Фото: Geisler-Fotopress Співголова Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) Ларс Клінґбайль

Співголова СДПН Ларс Клінґбайль підтримує військове зміцнення України, але вважає, що не слід нехтувати дипломатичними інструментами досягнення миру.

Співголова Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) Ларс Клінґбайль висловився за дипломатичне врегулювання війни РФ проти України. Відповідну позицію Клінґбайль озвучив у неділю, 15 січня, на новорічному прийомі СДПН у Майнці.

«Іноді у мене просто голова йде обертом, коли я бачу, що дискусії обертаються тільки навколо зброї», — заявив Клінґбайль. «Вражений, коли бачу, як у наш час до самого поняття дипломатії ставляться майже зі зневагою», — додав він.

За словами співголови СДПН, яка на правах старшого партнера входить до правлячої у ФРН коаліції з Зеленими і вільними демократами, він цілковито підтримує той факт, що Німеччина надає Києву бронетранспортери. Україна має бути зміцнена військово, «щоб вона могла вступити в переговори з російською стороною», вважає Ларс Клінґбайль. За його словами, СДПН повинна слідувати курсу, проголошеному свого часу колишнім канцлером ФРН Віллі Брандтом, який заявив, що партія виступає, «з одного боку, — за військову силу, з іншого — за те, щоб ставка робилася на дипломатію».

Фракція СДПН у Бундестазі минулого тижня заявила, що розраховує на дипломатичну ініціативу щодо досягнення мирної угоди між Росією та Україною. «Тому що ми знаємо — війни зазвичай не закінчуються на полі бою», — йшлося в проєкті заяви фракції.

Раніше, 12 січня, стало відомо, що глобальний «саміт миру», який Україна запропонувала провести за посередництва генсека ООН Антоніу Гутерріша, заплановано на 24 лютого у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку. Президент України Володимир Зеленський на саміті G20 у вересні 2022 року представив свою «формулу миру» з 10 пунктів. Ідеться, зокрема, про покарання за порушення кордонів країн, зокрема — шляхом санкцій, право держав на захист життя своїх громадян, відновлення безпеки (зокрема продовольчої та ядерної), а також територіальної цілісності України.

Джерело: Українська служба DW

Джерело