У розвідці США оцінили ймовірність прориву ЗСУ

Фото: Генштаб ЗСУ / Facebook Українська армія з червня веде наступальну операцію

Обмежена кількість боєприпасів та погіршення погоди восени зроблять завдання для українців «дуже важким».

Вірогідність прориву українською армією ліній оборони російських агресорів до кінця поточного року складає 40-50%. Про це сказав директор з аналізу Розвідувального управління Міноборони США Трент Мол, повідомив напередодні журнал The Economist.

  За його словами, обмежена кількість боєприпасів та погіршення погоди восени зроблять завдання для українців «дуже важким». Але якщо ЗСУ вдасться розширити позиційний район навколо Роботиного, утримати позиції й забезпечити приплив боєприпасів – то будуть непогані можливості для нового ривка у 2024 році.

Свій відносний оптимізм Мол пояснив недавніми успіхами українських бійців на полі бою.

«Якби ми провели цю розмову два тижні тому, я був би трохи песимістичнішим… Їхній прорив на тому другому захисному поясі… насправді досить значний», – заявив він

Видання пише з псиланням на одного з представників адміністрації голови Білого дома Джо Байдена заявив, що до кульмінації наступу ЗСУ залишилося близько шести-семи тижнів бойових дій. При цьому існують розбіжності щодо прогресу, який наші воїни можуть досягти за цей час: дехто вважає, що ЗСУ, кинувши більшу частину своїх резервів на прорив другої лінії – навряд чи просунуться далеко.

Як відомо, наступ ЗСУ триває з початку червня. За цей час вдалося звільнити більше 240 кв км території у Запорізькій і Донецькій областях.

Джерело