У Росії збори ПДВ впали на 54%

У Росії починається зниження економічної активності

За підсумками квітня бюджет РФ вперше цього року виявився в дефіциті — витрати перевищили доходи на 262 млрд рублів.

У Росії рецесія в економіці, що набирає обертів, почала бити по доходах уряду. За підсумками квітня федеральний бюджет зафіксував обвальне падіння зборів ПДВ, повідомляє агентство Москва з посиланням на статистику Мінфіну РФ.

«Надходження ключового податку, який зашитий у вартість всіх товарів і послуг у країні і забезпечує кожен п’ятий рубль державних доходів, впали на 54%. Мінфіну вдалося зібрати 191,9 млрд рублів проти 414,7 млрд у квітні-2021», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що у Росії ПДВ — це друге найбільше джерело виторгу для уряду після податків на нафтогазовий сектор. До бюджету на поточний рік закладено його збори обсягом 5,27 трлн рублів.

До кінця березня цей план виконувався з лишком: за три місяці було зібрано третину річної суми. Але у квітні річка несировинних рублів обміліла. Одночасно різко просіли надходження від імпорту (акцизи, мита, ввізного ПДВ) — на 38% рік до року, до 264,1 млрд рублів. Внаслідок цього ненафтогазові доходи сумарно впали на 18%, до 1,058 трлн рублів.

«Прибуткова частина бюджету вказує на те, що в економіці починається зниження економічної активності», — констатує Наталія Орлова, головний економіст Альфа-банку.

За підсумками першого кварталу російська економіка залишилася в плюсі ​​(на 3,5% рік до року), але вже в другому почнеться рецесія, яка впустить ВВП на 6-8%, прогнозує Райффайзенбанк.

За підсумками квітня бюджет РФ вперше цього року виявився у дефіциті: витрати уряду перевищили доходи на 262 млрд рублів. І цей тренд триватиме: до кінця року, згідно з офіційним прогнозом Мінфіну, «дірка» у скарбниці розростеться до 1,6 трлн рублів.

Раніше повідомлялося, що економічне зростання Росії сповільнилося у першому кварталі значніше, ніж очікувалося — до 3,5%, незважаючи на середні прогнози економістів у 3,7%.

Джерело