У Норвегії нафтовики та газовики припинили страйк

Співробітники нафто- та газодобувних підприємств у Норвегії вимагали підвищення зарплати

З 9 липня масштаб страйку міг стати таким, що Норвегія почала б втрачати більше половини свого щоденного обсягу газового експорту.

Уряд Норвегії запропонував вирішити трудову суперечку між профспілкою Lederne та асоціацією роботодавців нафтових компаній Norwegian Oil and Gas щодо збільшення зарплати газовиків та нафтовиків через примусовий арбітраж. У результаті профоб’єднання погодилося перервати страйк, повідомив напередодні уряд Норвегії.

«Сторони не змогли дійти спільного рішення. Тому я запропонувала примусовий арбітражний розгляд з питання заробітної плати. Оголошена ескалація страйку в поточній ситуації має критичні наслідки — як з погляду енергетичної кризи, так і з огляду на геополітичну ситуацію, з якою ми зіштовхуємося у зв’язку з війною в Європі», — заявила міністр праці та соціальних справ Марте М’єс Персен.

Як відомо, з 5 липня співробітники кількох нафто- та газодобувних підприємств у Норвегії оголосили страйк, вимагаючи підвищення заробітної плати відповідно до рівня інфляції.

На першому етапі страйку роботу припинили три родовища — Gudrun, Oseberg Süd та Oseberg Ost. Співробітники ще кількох родовищ мали приєднатися до страйку 6 липня та 9 липня. Причому з 9 липня масштаб страйку міг стати таким, що Норвегія почала б втрачати більше половини свого щоденного обсягу газового експорту.

«Міністерство нафти та енергетики вважає, що припинення видобутку газу в тому обсязі, до якого приведе цей страйк у найближчі кілька днів, було б невиправданим. Виробництво різко падає, і це дуже критично в ситуації, коли ЄС та Велика Британія повністю залежать від енергетичного партнерства з Норвегією», — наголосила Марте М’єс Персен.

За її словами, зараз Норвегія «має зробити все можливе для зміцнення європейської енергетичної безпеки та європейської солідарності проти російської агресії».

Персен наголосила, що її не влаштовує ситуація, за якої відповідальність за вирішення конфлікту виявилася покладеною на уряд.

«У таких випадках сторони самі несуть відповідальність за пошук рішення», — зазначила вона. Однак серйозні наслідки потенційного розширення страйку «змусили мене втрутитися», підсумувала міністр.

Раніше повідомлялося, що Норвегія розгляне питання щодо постачання газу Україні. Про це сказав прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере на спільній із президентом Володимиром Зеленським прес-конференції у Києві минулої п’ятниці.

Джерело

Exit mobile version