У Львові відзначають День пам’яті та примирення, присвячений жертвам Другої світової війни (ФОТО)

У заходах з приводу Дня пам'яті та примирення 8 травня взяли участь очільник Львівської ОВА Максим Козицький та міський голова Львова Андрій Садовий

У неділю 8 травня Львівщина відзначає День пам'яті та примирення, присвячений пам'яті жертв Другої світової війни 1939 — 1945 років. Представники обласної та міської влади і громадськість поклали квіти та запалили лампадки біля Пам'ятного хреста на місці колишнього концентраційного табору «Шталаг- 328».

У заходах взяли участь начальник Львівської ОВА Максим Козицький та міський голова Львова Андрій Садовий.

"У День пам’яті та примирення ми дуже часто повторюємо слова ніколи знову. Свого часу це повторяла вся Європа, але зараз у самому її центрі відбувається геноцид українського народу. Це знищення відбувається лише через те, що ми українці, тому нам потрібно берегти не лише пам’ять тих буремних років Другої світової війни, але і пам’ятати кожного убитого українця від рук російських військових під час теперішнього вторгнення армії рф. Гідність та демократію, як головні європейські цінності можна боронити лише зі зброєю в руках, яка нам необхідна сьогодні та зараз. Кажучи: «ніколи знову», я хочу, щоб ми перемогли та запанував мир, але лише після нашої перемоги", – сказав очільник області.

"Ніколи знову. Під таким гаслом мирна Європа відзначала День перемоги над нацизмом 8-го травня. За політичними церемоніалами з одного боку, та business as usual — з іншого, не помітила, як це «знову» настало. Увірвалось в комфортну картинку світу бомбардуваннями міст, розстрілами і ґвалтуваннями цивільних, новітніми концтаборами, катівнями та депортаціями.

Сьогодні новому тоталітаризму, абсолютному злу під назвою рашизм, протистоїть Україна. А в цей час в мирному Берліні поліція забороняє на 8-9 травня використовувати український прапор, так само як і російський, «для уникнення провокацій».

Я закликаю всіх вільних людей світу, і перш за все в Німеччині, вийти в ці дні на вулиці під синьо-жовтими прапорами та вивішувати їх на своїх будинках. Сьогодні саме цей прапор є запорукою того, аби жахи війни не прийшли до вас "ніколи знову", — написав в соцмережі міський голова Львова Андрій Садовий.

Священнослужителі провели екуменічну панахиду та спільно виконали гімн України і духовний гімн України «Боже великий єдиний».

Фото — пресслужба Львівської ОВА.

Джерело