У Львові призупинили реконструкцію площі Галицької, яка готова на 60%

Роботи із реконструкції площі Галицької призупинили через повномасштабну війну росії проти України

Реконструкцію площі Галицької у Львові знову призупинили, на цей раз — через воєнний стан. Частину робіт з благоустрою вдалося виконати минулого року, ще залишилося обладнання для фонтану, вуличні меблі тощо. Про це у коментарі виданню "Твоє місто" повідомив голова Галицької районної адміністрації Андрій Зозуля.

«Площу ми ще не завершили, хоча планували це зробити і, можливо, навіть би вдалося вже зараз. Однак воєнний стан не дає можливості виконувати капітальні роботи, тому ми змушені були його заморозити», – каже він.

За словами голови Галицької РА, площа є готовою на 60%, там вже є освітлення, проте сам фонтан – лише на 30%. Для нього потрібне обладнання, і з цим буде пов’язано багато робіт. Надалі, продовжує Андрій Зозуля, усе залежить від часу, скільки триватиме воєнний стан.

«Якби законодавство дало нам можливість працювати, то ми би пробували процедурно це завершувати», – пояснює посадовець.

Нагадаємо, що площу Галицьку почало ремонтувати ПП «Патронат» ще у 2019 році, однак на місці фонтану «Кульбаба» під час демонтажу виявили фундамент храму Воздвиження Чесного Хреста. Також під час розкопок знайшли останки десятьох людей. Сам фонтан «Кульбаба» передали у музей «Територія терору» як елемент радянської спадщини. 

За оновленим проєктом, на площі мали підвести мережі, влаштувати бетонну чашу фонтану, навколо якого можна буде сидіти. Також навколо нього облаштують освітлення території, сам фонтан підсвітять. Другий етап проєкту передбачав ремонт решти території до початку площі Соборної, влаштування нового озеленення та місць для сидіння і освітлення усього простору між вул. Князя Романа і площею Соборною. 

Реконструкцію площі Галицької у Львові мали завершити до кінця 2021 року. Роботи з фонтаном ще планували продовжити весною. Попередня вартість становить 6 млн грн.

Джерело