У Львові повернули слух військовому за допомогою надскладної пластичної операції

У Львові повернули слух українському захиснику, виконавши двобічну тимпано- та мірингопластику.

 Втручання провели медики лікарні святого Пантелеймона та польський оториноларинголог Казімєж Нємчик. Це перша пластична операція на органи слуху такого рівня складності в Першому медичному об’єднанні Львова.

43-річний військовий майже повністю втратив слух після ракетного обстрілу по Сіверську, що на Донеччині. Проконсультувавшись, українсько-польська команда спеціалістів провела реконструкцію пошкодженої барабанної перетинки з фасції – власної тканини пацієнта на обох вухах. Адже лише ціла перетинка передає звуки до слухового нерва та не дає змоги інфекціям поширюватись із зовнішнього слухового ходу до порожнини середнього вуха.

Окрім того, лікарі відновили ланцюг пошкоджених слухових кісточок та зв’язок з барабанною перетинкою, що також важливо для відновлення слуху.

За словами завідувача відділення отоларингології Адріана Онутчака, зараз пацієнт уже добре чує на одне вухо. Якість слуху другого вуха якісно та динамічно поліпшується щодня.

Лише за один день Казімєж Нємчик провів 11 консультацій та 4 операції з відновлення цілісності барабанної перетинки для пацієнтів, що постраждали від мінно-вибухових хвиль. Усі пацієнти – дорослі. І вже найближчим часом польський професор повернеться до Львова для подальшої співпраці та розвитку отохірургії.

Казімєж Нємчик – доктор медичних наук, професор, керівник кафедри і клініки оториноларингології Варшавського медичного університету, а також президент Європейського товариства хірургів основи черепа. Напрямки його діяльності – онкоотоларингологія, а також слухопротезуючі та слуховідновлюючі втручання, включно з кохлеарною імплантацією. Крім цього, професор займається реконструкцією лицевого нерва, тканин голови та шиї.

Джерело