На заході Китаю виявлено літієвий пояс завдовжки 2,8 тис. кілометрів. Також суттєво зріс обсяг запасів, відкритих у мінеральних озерах нагір’я Тибету.
У Китаї виявили нові великі поклади літію. Завдяки цьому країна піднялася з шостого на друге місце у світі за запасами цього металу, повідомило Сіньхуа з посиланням на дані китайської геологічної служби (China Geological Survey).
Стверджується, що завдяки новим відкриттям частка Китаю у світових запасах літію зросла із 6% до 16,5%. КНР обійшла Австралію, Аргентину та Болівію. Перше місце посідає Чилі.
На заході Китаю було виявлено літієвий пояс завдовжки 2,8 тис. км. Крім того, суттєво зріс обсяг запасів, відкритих у мінеральних озерах нагір’я Тибету, завдяки чому КНР займає третє місце у світі за запасами літію на родовищах такого типу.
Китайські вчені також подолали значні технічні труднощі у галузі одержання літію з лепідоліту – мінералу з високим вмістом цього металу. Раніше обробка лепідоліту відрізнялася складністю і високою ціною.
Як відомо, літій – критично важливий матеріал для широкого спектру галузей, включаючи виробництво електромобілів, систем накопичення енергії, мобільний зв’язок, охорону здоров’я та ядерну енергетику.
Нагадаємо, рік тому повідомлялося, що у китайській провінції Сичуань виявили велике літієве родовище, запаси руди в якому сягають 1 млн тонн. Тоді зазначалось, що це найбільші в Азії поклади мономінеральних фракцій руди літію пегматитового типу.
Німеччина запустила завод із переробки літію для електромобілів
Залиште відповідь