У ЄС закінчується вибухівка для снарядів, що постачаються в Україну — FT

Фото: mil.in.ua У ЄС — дефіцит пороху, пластичних вибухових речовин та тротилу

Через обмежені запаси пороху, пластикової вибухівки та тротилу європейська військова промисловість не може швидко виконати замовлення ЄС для України.

У Європі є дефіцит вибухових речовин для збільшення виробництва боєприпасів для України. Про це пише Financial Times.

За словами чиновників та представників збройових компаній, через обмежені запаси пороху, пластикової вибухівки та тротилу європейська військова промисловість не може швидко виконати замовлення ЄС для України, незалежно від того, скільки грошей на це готові витратити європейські уряди.

«Дуже складно збільшити виробництво артилерійських боєприпасів, особливо важких, великокаліберних, за короткий час», — заявив голова Асоціації оборонної та охоронної промисловості Чехії Йіржі Хінек.

Представники оборонної промисловості кажуть, що у Європі обмежені запаси вибухівки.

«Неможливо в короткий термін збільшити (виробництво) нітроцелюлози. . . У Європі немає великих виробників необхідної нам сировини. Якщо я хочу збільшити виробництво пороху, мені потрібно, напевно, три роки», — сказав Хінек, маючи на увазі основний інгредієнт пороху.

Зброярі говорять, що зараз наростити виробництво вибухівки можна лише в тому випадку, якщо імпортувати значні обсяги сировини з інших регіонів – Індії, Кореї та інших країн.

Як повідомлялося, за підсумками 2022 року Україна стала третім за величиною імпортером зброї у світі завдяки військовій допомозі країн Заходу після вторгнення Росії.

Виробник деталей для Leopard 2 розширив потужності — ЗМІ

Джерело