До літа цього року ЄС навчить 60 тисяч українських солдатів і передасть Україні понад 1 млн артилерійських снарядів.
З початку повномасштабного вторгнення російських військ Україна отримала від Євросоюзу та його країн-членів військову допомогу на 31 млрд євро. І ця цифра збільшується з кожним днем, повідомив верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель у понеділок, 25 березня.
Він нагадав, що у 2021 році було створено Європейський фонд миру (EPF) – міжурядовий та позабюджетний фонд ЄС – для підтримки партнерів військовим обладнанням, що було неможливо за рахунок бюджету Євросоюзу. Його розмір спочатку становив 5 млрд євро, а сьогодні фінансова стеля зросла до 17 млрд євро.
Боррель підкреслив, що EPF став основою військової підтримки ЄС для України.
«На даний момент ми використали 6,1 млрд євро з EPF, щоб стимулювати підтримку України з боку держав-членів Євросоюзу, і разом з ними ЄС поставив у Україну військової техніки загалом на 31 мільярд євро від початку воєн», – зазначив він.
За його словами, до літа цього року ЄС навчить 60 тисяч українських солдатів; передасть Україні 500 тисяч артилерійських снарядів, а до кінця року їх буде понад 1 млн.
«Крім того, європейська оборонна промисловість також постачає Україні 400 тисяч снарядів за комерційними контрактами. Чеська ініціатива щодо закупівлі боєприпасів за межами ЄС доповнює ці зусилля», – додав Боррель.
Політик визнав, що цього далеко не достатньо, «і нам необхідно збільшити як наші виробничі потужності, так і фінансові ресурси, що спрямовуються на підтримку України».
«Минулого понеділка на Раді закордонних справ ми ухвалили рішення створити новий Фонд допомоги Україні в рамках EPF, на 5 млрд євро, для продовження військової підтримки України. Минулої середи я також запропонував Раді перенаправити 90% надзвичайних доходів від російських іммобілізованих активів до EPF, щоб збільшити фінансові можливості військової підтримки України», – додав Боррель.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що спільні потужності України і ЄС в результаті перевершать виробництво зброї у Росії.
Єврокомісія пропонує перевести ОПК Європи в «режим військової економіки»
Залиште відповідь