У Чехії відкрили майже 400 кримінальних справ проти тих, хто підтримує РФ

Фото: depositphotos.com У Чехії порушили 384 кримінальних справи за підтримку війни РФ проти України

Максимальне покарання за підтримку російської агресії проти України передбачає три роки позбавлення волі.

З початку повномасштабної війни РФ проти України, поліція Чехії порушила 384 кримінальні справи стосовно громадян країни, що публічно підтримали дії росіян. Про це у неділю, 12 листопада поінформував прессекретар відомства Ондржей Моравчик, повідомляє Irozhlas.

Він зазначив, що у 99 випадках проти підозрюваних висунуто звинувачення. Водночас 121 справа “стосується схвалення та інших форм пропаганди терористичних організацій”, а також “дій, спрямованих на придушення прав і свобод людини”.

У свою черегу, в Генпрокуратурі Чехії уточнили, що справи про можливу підтримку вторгнення Росії в Україну можуть буди порушені за двома статтями КК Чехії — 365 і 405: про “схвалення злочину” та про “заперечення, схвалення та виправдання геноциду”.

До кримінальної відповідальності однаково можуть бути притягнуті ті, хто висловлює підтримку РФ публічно й ті, хто підтримує російську агресію висловлюваннями у соціальних мережах. 

Максимальне покарання за такі дії передбачає три роки позбавлення волі.

Президент Чехії Петр Павел під час зустрічі з іноземними дипломатами, які працюють у Празі, заявив, що Чехія залишається вірною підтримці суверенітету України, усвідомлюючи надзвичайну важливість такої позиції. За його словами, ситуація в Європі зараз залежить від того, чи вистоїть Україна.

В новій оборонній стратегії Чехія має намір визнати РФ як «найсерйознішу загрозу для країни», що дасть владі країни посилити оборонний сектор. 

Джерело