У Чехії розслідують діяльність австрійської групи Raiffeisenbank у РФ

Фото: RBI Raiffeisen досі не вийшов із Росії

Австрійська банківська група Raiffeisen Bank International стверджує, що «налаштована на подальше скорочення ділової активності в Росії», але всіляко зволікає зі «скороченням».

Національний антитерористичний центр Чехії розслідує діяльність австрійської групи Raiffeisenbank у Росії, повідомляє Чеське телебачення.

Повідомляється, що скаргу проти банку подала Асоціація прав громадян і підприємців, яка підозрює фінансову установу в підтримці тероризму і фінансуванні агресії, оскільки банк залишився на російському ринку і сплачує там податки.

Наголошується, що австрійська банківська група Raiffeisenbank International — найбільший європейський банк із тих, які ще працюють у Росії. Як зазначає Лібор Малечек, ініціатор скарги, російське представництво банку повідомило про зростання прибутку на 9 % у першій половині 2023 року.

«Як це можливо, щоб ми раптом виявили в бухгалтерських документах, що вони віддають сотні мільйонів на тероризм, на підтримку військової машини?» — запитує Малечек.

Повідомляється також, що група клієнтів банку в Чехії зареєструвала петицію за вихід банку з Росії.

«Ідея розплачуватися тією ж платіжною карткою, як, образно кажучи, постачальник військової техніки для російської армії для нас нестерпна», — заявив автор петиції Ладіслав Пелцл, клієнт банку.

Тим часом австрійська банківська група Raiffeisen Bank International каже, що «налаштована на подальше скорочення ділової активності в Росії», але всіляко зволікає зі «скороченням». Майже місяць тому гендиректор RBI Йоганн Штробль заявив, що вважає можливим відокремлення свого дочірнього банку в Росії від материнської групи не раніше кінця грудня, а раніше йшлося про те, що це має бути у кінці вересня. Штробль додав, що RBI все ще розглядає й варіант продажу своєї російської «дочки».

Раніше повідомлялося, що Raiffeisen Bank має намір позбутися свого російського підрозділу.

Банк Raiffeisen внесли до списку спонсорів війни

Raiffeisen не має конкретного плану виходу з Росії — НБУ

Джерело