У Баку відкрили Стіну Пам’яті полеглих захисників України

Фото: Владислав Каневський / Facebook Етнічні азербайджанці загинули за Україну

Зараз відомі прізвища 26 азербайджанських героїв, які загинули звільняючи українську землю від російських окупантів.

У столиці Азербайджану Баку відбулося відкриття Стіни Пам’яті полеглих захисників України. Про це повідомив український посол у Азербайджані Владислав Каневський у Facebook в суботу, 13 травня.

«Від самого початку повномасштабної збройної агресії росії проти України етнічні азербайджанці, які проживають на території України, за покликом серця рішуче встали на захист нашої держави. На сьогодні, нам відомі прізвища 26 азербайджанських героїв, які загинули звільняючи нашу землю від російських окупантів», – написав він.

У заході, приуроченому до відкриття Стіни Пам’яті полеглих захисників України, взяли участь сім’ї загиблих героїв, а також представники посольства України, української діаспори, інших українських інституцій та спільнот українців в Азербайджані.

Крім того, посольством спільно з Торговим домом України в рамках реалізації проєкту «Наші захисники» розпочато підготовку зі збору матеріалів для документального серіалу, побудованого на історіях про загиблих героїв-азербайджанців, які відстоювали суверенітет і територіальну цілісність України.

У березні стало відомо, що у боях під Бахмутом загинув азербайджанець Ількін Гаджієв. Загиблий був родом із міста Мінгечаур в Азербайджані. В Україні він мешкав у Вінниці.

Раніше на Донеччині під час обстрілу загинули двоє громадян Азербайджану.

Джерело