У Байдена закликали Конгрес виділити Києву 12 млрд

У Байдена закликають Конгрес США надати Україні майже $12 млрд допомоги

Американські топпосадовці звернулися до Конгресу із закликом виділити 11,8 млрд доларів прямої бюджетної підтримки для України.

Міністр фінансів США Джанет Єллен, міністр оборони Ллойд Остін, держсекретар Ентоні Блінкен та директор агентства США з міжнародного розвитку Саманта Пауер закликали Конгрес підтримати додатковий бюджетний запит президента Джо Байдена та виділити 11,8 млрд доларів на допомогу Україні. Про це йдеться у звернення посадовців.    Ключові американські чиновники пояснюють, що пряма бюджетна підтримка України нерозривно пов’язана з її успіхами на полі бою, «забезпечуючи функціонування уряду та економіки та дозволяючи Україні зосередити свої ресурси на обороні».   У листі вказується, що сума цієї підтримки, про яку просить Білий дім, менша, ніж виділена у 2023 році — 14,4 мільярда доларів, у зв’язку з «інвестиціями США в успіх України та роботі із залучення допомоги від інших країн».   «Україна вжила болючих заходів для ліквідації несуттєвих витрат, а військові витрати складають понад 100% її податкових надходжень, що робить її повністю залежною від зовнішньої підтримки для подальшого функціонування уряду й економіки», — вказують посадовці.   Вони додали, що 11,8 мільярда доларів — це мінімальна сума, необхідна для покриття базових потреб України, й хоча Канада та країни ЄС надають більшу підтримку, якщо рахувати у відсотках від ВВП, «цих та інших джерел недостатньо», аби покрити дефіцит українського бюджету.   Окремо посадовці Білого дому наголошують на підзвітності й контролю за тим, як витрачаються кошти на бюджетну підтримку України, а також те, що вони підштовхують Київ до реформ, спрямованих на боротьбу з корупцією.

Нагадаємо, президент США Джо Байден намагається переконати Конгрес США підтримати допомогу як Україні, так і Ізраїлю, і затвердити новий пакет допомоги обсягом 106 мільярдів доларів, що включає більш ніж 61 мільярд доларів фінансування на допомогу Україні. 11,8 мільярда доларів — це частина з цього пакета допомоги, спрямована на бюджетну підтримку.
2 листопада Палата представників США на чолі з новим спікером Майком Джонсоном ухвалила законопроєкт про виділення військової допомоги Ізраїлю на загальну суму 14,3 млрд доларів. У проєкті не передбачена допомога Україні.

Джерело