Анкара та Москва налаштовані на ширшу співпрацю, особливо у торгівлі енергоресурсами, пише Reuters.
Туреччина подвоїла імпорт російської нафти цього року у рамках розширення співпраці з РФ на тлі західних санкцій. Про це 22 серпня повідомило агентство Reuters із посиланням на дані Refinitiv Eikon.
Зазначається, що торгівля між Анкарою та Москвою процвітає з весни. Турецькі компанії, яким не заборонено вести справи з російськими партнерами, «заповнили порожнечу», що виникла внаслідок відмови західних компаній співпрацювати з РФ через її вторгнення в Україну.
За даними Refinitiv, Туреччина збільшила імпорт нафти з Росії, у тому числі сортів Urals та Siberian Light, більш ніж на 200 000 барелів на добу, порівняно з 98 000 барелів на добу, за той же період 2021 року.
Наголошується, що основні турецькі нафтопереробні заводи Tupras та азербайджанський нафтопереробний завод SOCAR STAR значно збільшили споживання російської нафти Urals та Siberian Light цього року, скоротивши при цьому закупівлі північноморських, іракських та західноафриканських сортів.
Цьогоріч ціни на російську нафту впали до історичного мінімуму до еталону Brent, тоді як вартість північноморської та іракської нафти зросла.
Reuters нагадала, що Анкара не ввела санкції проти Росії через її дії в Україні, заявивши, що, як і раніше, залежить від постачання енергоресурсів з Росії.
Як повідомляв Кореспондент.net, на початку серпня президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган зустрівся з російським лідером Володимиром Путіним у Сочі. На закритих переговорах, зокрема, обговорювалися постачання зерна та газу.
Раніше агентство Bloomberg повідомило, що Туреччина, переслідуючи власні інтереси, стала на заваді Заходу ізолювати російську економіку.
Залиште відповідь