Що ви зробите, якщо зароблятимете на 50% більше, ніж зараз? Думаємо, багато хто дасть відповідь, що змінять машину або візьмуть іпотеку. У цьому проблема. Ні, не в кредитах, хоча і в них теж, інформує gazetapo.lviv.ua.
Найголовніша проблема полягає у другому законі Паркінсона.
У минулому столітті жив такий історик, економіст, політолог, сатирик Сіріл Норткот Паркінсон. Він вивів закон, який все пояснює.
Далі ми розповімо вам, у чому суть, і пояснимо, що треба робити, щоб порушити закон Паркінсона.
Ви повинні розуміти, про що мова:
Став заробляти не 500, а 1000 доларів — почав частіше ходити до кафе, кіно і дивлюся на путівку до моря в "олл-інклюзів".
Гарні прагнення. Тільки, якщо так чинити, ніколи не вдасться розбагатіти. Має бути економія. Подорожувати, наприклад, можна взагалі без грошей. Було б бажання.
Ми розуміємо, що коли ви починаєте заробляти більше, виникає бажання дозволити собі щось додаткове до того, що мали раніше. Але не варто захоплюватись.
У нас є кілька порад щодо того, як порушити другий закон Паркінсона і, отримуючи більше, не залишатися на тому ж рівні, а перейти на новий:
1. Витрати мають зростати повільніше, ніж доходи. Припустимо, раніше ви витрачали на походи до ресторану 100 доларів на місяць, або не ходили зовсім нікуди. Це при заробітку у 500 доларів.
Якщо ви стали отримувати 1000 доларів, витрачайте на походи до ресторану не 200 доларів, а 150. Виходить: дохід зріс у 2 рази, витрати — у 1,5. Це є нормальна ситуація.
2. Відкладайте 2/3 від приросту. В ідеалі, якщо ви раніше заробляли 500 доларів, а стали 1000, то потрібно близько 320 доларів відкладати, а 180 витрачати.
3. У крайньому разі, бережіть 20% від доходу. 10% — це замало.
4. Ведіть бюджет, щоб розуміти, що куди йде.
Прості правила, але вони працюють. Спробуйте!
Залиште відповідь