Страждання з водою скасовується: розвіяно міф про необхідність споживання восьми склянок води на день

Група вчених з декількох країн провела дослідження і з'ясувала, що стандартної норми споживання води не існує. Виявляється, що вісім склянок води (два літри) щодня для більшості людей — це забагато, інформує Ukr.Media.

Вчені провели експеримент, в ході якого вели спостереження за 5,6 тис. осіб у віці від восьми днів до 96 років з 23 держав світу. Учасники пили воду з дейтерієм — нешкідливою для організму людини речовиною. Обчислюючи, з якою швидкістю дейтерій зникає з організму, експерти змогли точно відзначити, як швидко переробляється вода в людському тілі.

З'ясувалося, що в середньому чоловікам рекомендується випивати від 1,6 до 1,8 літра води в день, жінкам — від 1,3 до 1,4 літра. При цьому певним категоріям людей, наприклад, спортсменам, вагітним і годуючим жінкам, потрібно випивати більше рідини, а престарілим вистачить трохи більше літра в день.

Разом з тим вчені нагадали, що рідина в організм людини надходить не тільки з води, але і з певних харчових продуктів.

"Якщо ви вживаєте в їжу хліб, бекон і яйця, ви не отримаєте з них багато води, але якщо ви їсте м'ясо, овочі, рибу, макарони і рис, то 50% загальної кількості споживаної вами рідини надходить з їжі", — зазначив один з авторів дослідження Йосуке Ямада.

Джерело

Exit mobile version