Йдеться про боєприпаси, що є перехоплювачами PAC-2 і PAC-3. Перші призначені для знищення деяких типів балістичних ракет, а другі є боєприпасами прямого ураження.
Японія оформить зміну в політиці, яка дозволить їй експортувати кілька десятків ракет Patriot до США для поповнення арсеналів Вашингтона, щоб продовжити постачання Україні. Про це повідомляє WashingtonPost.
Зазначається, що Японія виготовляє ракети для Patriot, провідної системи ППО США, за ліцензією Raytheon.
Як пише видання, президент США Джо Байден порушив це питання перед прем’єр-міністром Фуміо Кісідою у Кемп-Девіді ще у серпні, під час історичного тристороннього саміту з Південною Кореєю та знову на економічному саміті у Сан-Франциско минулого місяця. Сеул пообіцяв надати Україні сотні тисяч артилерійських боєприпасів за останній рік — більше, ніж усі європейські країни разом взяті. За словами чиновників, значну частину цього обсягу було передано.
Як очікується, уряд Японії оголосить про зміни вже у п’ятницю. Patriot не піде безпосередньо до України. Скоріше, Японія розглядає можливість відправлення десятків ракет до Сполучених Штатів, щоб поповнити свої запаси, призначені для Японії та Індо-Тихоокеанського регіону. Токіо ще не представив графік, але рішення за деякими цифрами очікується «скоро».
Йдеться про боєприпаси, що є перехоплювачами PAC-2 і PAC-3. Перші призначені для знищення деяких типів балістичних ракет шляхом вибуху поблизу, а другі є боєприпасами прямого ураження, які націлені безпосередньо на ракети і літаки і мають більшу вибухову силу. За оцінками аналітиків, вартість досконаліших перехоплювачів PAC-3 становить близько 4 мільйонів доларів за штуку.
Як пише видання,крок було зроблено після того, як президент України Володимир Зеленський під час візиту до Вашингтона минулого тижня висловив тривогу щодо обороноздатності. Україна має розрізнений набір систем захисту від повітряних загроз, але вони перебувають у перенапрузі через постійні обстріли російських ракет і безпілотників. Тим часом перспективи того, що законодавці-республіканці схвалять прохання Байдена про виділення 60 мільярдів доларів на додаткову допомогу у сфері безпеки, залишаються туманними.
Нагадаємо, Німеччина передала Україні ЗРК Patriot і ракети. Раніше повідомлялся, що українська влада обговорює можливості створення коаліції Patriot з Німеччиною, Данією, Нідерландами. Також до ініціативи можуть долучатися ті країни, які не мають цих систем ППО.
Залиште відповідь