США заявили про різке зниження експорту технологій із Китаю до РФ

Пекін не має наміру порушувати торгові правила через побоювання перед санкціями США у відповідь

Китайські поставки ноутбуків до Росії у березні впали на 40% порівняно з лютим, а експорт смартфонів скоротився на дві третини.

Експорт технологічних товарів з Китаю до Росії різко скоротився в березні після набуття чинності санкціями США. Про це повідомила міністр торгівлі США Джина Раймондо, повідомила напередодні газета The Washington Post.

За її словами, це є ознакою обережності Пекіна щодо порушення торгових заборон США.

Так, китайські поставки ноутбуків до Росії в березні впали на 40% порівняно з лютим, а експорт смартфонів скоротився на дві третини. Окрім того, експорт телекомунікаційного мережевого обладнання впав на 98%.

Заборони на експорт з боку США не стосувалися блокування продажів до Росії споживчих товарів, таких як смартфони та ноутбуки. Але деякі китайські компанії взагалі припинили постачання електронних товарів до Росії, пише газета.

Зазначається, що Пекін не має наміру порушувати правила через побоювання перед санкціями США у відповідь, які можуть включати обмеження продажів технологій китайським компаніям.

За словами Раймондо, технологічний експорт до Росії із різних країн різко впав. Постачання зі США технічних категорій, що підлягають експортному контролю, скоротилися на 86%, із Південної Кореї — на 62%, із Фінляндії — на 60%.

Раніше повідомлялося, що Японія заборонила експорт високотехнологічного обладнання до Росії. До забороненого списку потрапили 3D-принтери та обладнання для проведення квантових обчислень, включаючи квантові комп’ютери.

Джерело