Співпрацював із представником рф та виправдовував війну – у Львові підозрюють в’язня | Кримінал Львівщини

За процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури повідомлено про підозру громадянину України.

Йому інкримінують розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території України, держзраду, розпалювання національної ворожнечі та ненависті, пропаганду війни, виправдовування, визнання правомірною збройної агресії рф.

За даними слідства, чоловік, перебуваючи в місцях позбавлення волі, співпрацював із представником країни-агресора. Його завданням було надання фотографій електричних підстанцій Львівщини після ракетних обстрілів, щоб можна було оцінити їх стан. Для виконання «фотозвіту» він намагався залучити сторонніх осіб.

Крім того, підозрюваний, через власний акаунт у забороненій соцмережі Однокласники поширював антиукраїнські матеріали, де виправдовував політику окупантів. В розповсюджених дописах тимчасова окупація територій держави визнавалась правомірною.

Ув’язнений у поширеному контенті дискредитував чинну владу України, зневажав українську націю та ЗСУ та зазначав, що їх очікує поразка у війні.

Також у розповсюджених дописах писав, що українські диверсанти вбивають цивільних, дітей, беруть в заручники місцевих жителів. Зазначалось, що «Україна тепер як Аль-Каїда».

Окрім того, він поширив публікацію, в якій Героя України – Да Вінчі називав нацистом.

За матеріалами Львівської обласної прокуратури

Джерело