Квашена капуста улюблена багатьма в нашій країні. Її вживають як закуску, так і використовують для приготування перших, других страв і салатів. Гастроентерологи розповіли, наскільки корисною є ця страва і скільки порцій можна вживати протягом дня, інформує Ukr.Media.
Здоров'я кишківника
Квашена капуста сприятливо позначиться на здоров'ї кишківника, тому що вона багата на вітамін C і пробіотики. Ця страва здатна зміцнити імунітет.
Під час квашення бактерії харчуються природними цукрами, що містяться в капусті, і виробляють молочну кислоту, пояснили лікарі.
Молочна кислота поліпшить засвоєння мінералів
Ферментація капусти допомагає знизити рівень антипоживних речовин і підвищити засвоюваність вітамінів і мінералів, що містяться в капусті.
Вітамін C
Квашена капуста допомагає зберегти і збільшити кількість вітаміну C в організмі, а також сприяє утворенню вітамінів групи B, включно з фолієвою кислотою. Страва позитивно впливає на імунітет, здоров'я шкіри та нервову систему.
Кому не рекомендується їсти квашену капусту
Попри користь страви, капусту рекомендується обмежити або виключити тим людям, які хворіють на гіпертонію або мають проблеми зі здоров'ям нирок. Крім того, відмовитися від цієї страви варто пацієнтам із виразковою хворобою, запаленнями в кишківнику або синдромом подразненого кишківника.
Скільки квашеної капусти можна вживати протягом дня?
Лікарі зазначили, що якщо в людини немає обмежень щодо здоров'я, то на день рекомендується з'їдати не більше 100-150 грамів. Капусту можна вживати з нежирними сортами м'яса або бобовими. Якщо доповнити квашену капусту іншими овочами, наприклад запеченим буряком, кабачками, морквою, то організм отримає подвоєну порцію вітамінів і мінералів.
Квашена капуста допомагає зменшити всмоктування холестерину, покращує перистальтику, тому її корисно додавати в меню регулярно. Не варто їсти цю страву з іншими соліннями, тому що це може підвищити навантаження на нирки.
Залиште відповідь